Слухати

Бачать обкладинку і помилково думають, що в книзі порнографія, — автор

30 серпня 2016 - 14:37
Facebook Twitter Google+
Дніпровський блоґер Райан Ріенер (справжнє ім’я — Костянтин Іватович) розповів «Громадському Радіо» про свою першу книгу «На Марс», яку називають ЛГБТ-романом
Бачать обкладинку і помилково думають, що в книзі порнографія, — автор / Програми на Громадському радіо

Фантастична новелла була написана ще у 2012, але тільки цього року була представлена українському читачеві. Головний персонаж – андрогін, який покидає Землю і вирушає шукати кращої долі на Марс. За словами автора, книга торкається багатьох проблем, які нас оточують.

dsc_3143.jpg

Райан Ріенер  // Громадське радіо
Райан Ріенер
Громадське радіо

«Для мене всі люди рівні за національністю, віросповіданням тощо. Я зі школи намагався це відстоювати. З дитинства в мене було сильне відчуття справедливості. У книзі підіймаються права тварин, є тема штучного інтелекту, роботів. На противагу багатьом історіям про Марс, де є війни, розруха, я написав добру історію. Також підіймається екологічна проблема: якщо на Землі ми все сприймаємо, як дане і не розуміємо цінності, то на Марсі люди будуть розуміти, що для збереження ресурсів треба прикласти багато сил», — розповідає Іватович.

Незважаючи на різноманіття тем у новеллі, більшість ЗМІ іменують книгу ЛГБТ-романом. Сам письменник не проти такої назви, але додає, що варто не забувати про справжній зміст, який помилково асоціюють з непристойним.

«З одного боку, мені не подобається таке формулювання. Люди бачать заголовок і одразу думають, що там секс, розбрат, порнографія. Так, там є інтимні сцени, але все пов’язано з коханням людей, і це не єдина тема, їх багато. Я зачепив багато тем і отримав багато відгуків від людей, які казали, що це дійсно щось нове в українській літературі», — каже автор.

До розвитку нової літератури долучилося близько 40 людей, які профінансували видавничі витрати. За 5 діб жителі України, Росії, Чехії, Швеції та інших країн зібрали 11 тис. грн. Перший наклад – 222 примірників, які знайшли своїх читачів на презентаціях та через буккросинг. Як розповідає сам автор, захоплюються його новелою люди різного віку. Хоча додає, що у разі потреби вікової позначки на обкладинці, поставив би там «16+».

Молодий письменник каже, що в Україні дефіцит книжок, які розповідають про ЛГБТ. За словами Костянтина, це пов’язано з тим, що суспільство негативно ставиться до людей, які відрізняються від більшості. Хлопець стикався з агресією не один раз:

«Насправді жах не у великих містах, а у малих. В Нікополі відчуваєш агресію. Одного разу мене побили за зовнішність, я опинився в лікарні. Зараз виходжу на вулицю, люди дістають телефони, камери і знімають. Буває, що і на всю вулицю можуть кричати на мене щось. Тому раніше час від часу я сидів вдома. Кожен раз, коли виходиш з дому, стільки негативної енергії на тебе виливається, що витримати дуже важко», — ділиться блоґер.

На досягнутому Костянтин зупинятися не планує. Попереду – передрук «На Марсі», але вже в новому вигляді. Автор планує додати ілюстрації, змінити формат та спосіб читання на японський – з останньої сторінки. Також у планах видати книгу під назвою «Сліпий», яка розповідатиме про дискримінацію на Західній Україні.  

Євгенія Москалець, Дніпро, «Громадське Радіо»

Матеріал створено за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.