Слухати

Дітей та педагогів зі Сходу навчали ненасильницькому спілкуванню

15 серпня 2016 - 11:59
Facebook Twitter Google+
Табір “Люди майбутнього”  відбувся у Кам’янець-Подільському. Участь у ньому взяли 48 школярів з Донецької та Луганської областей
Дітей та педагогів зі Сходу навчали ненасильницькому спілкуванню / Програми на Громадському радіо

За фінансової підтримки Шведського Інституту та Міністерства закордонних справ Литви впродовж двох тижнів підлітків 10-14 років  навчали ненасильницькому спілкуванню. Ця методика була запропонована американцем Розенбергом ще у 1992 році і набула неабиякої популярності у світі. 

«Це спосіб спілкування, який допомагає вирішувати конфлікти таким чином, щоб потреби кожного були реалізовані, щоб кожному було добре. Це важливо і не тільки на Сході України, це взагалі важливо для людей вміти розуміти свої почуття, потреби і вміти домовлятися з іншими», — говорить психолог Міжнародної просвітницької ініціативи  “Відкрита хата”.

Про війну з дітьми не говорили, але їхня поведінка і розмови у таборі часто показували, що вони приїхали із зони, де тривають бойові дії.

«В останній зміні, коли у нас була репетиція під відкритим небом і пролетів літак, діти присіли. Коли ми підіймали якісь теми і хотіли висвітлити у своїх творчих роботах, то завжди поставала тема миру. Діти дуже хочуть, щоб в країні, де вони живуть, був мир, це для них необхідно», — каже психолог Марина Вострова.

dity_u_tabori_lyudy_maybutnogo.jpg

Діти у таборі Люди майбутнього // Громадське радіо
Діти у таборі Люди майбутнього
Громадське радіо

Марії 13 , і вона нещодавно повернулася з табору. Каже, щаслива, що там вдалося побувати. Щодня були заняття зі скелелазіння, тренінги та майстер-класи. Встигла побувати у групі журналістів та акторів, зустрічала з фотоапаратом світанок і підкорювала гірські вершини. Тепер вона знає, що таке емпатія і готова навчати цьому інших.

«Ми спілкувалися з людьми, які старші за нас, з дорослими. Але вони називали нас колегами, це було дуже приємно. Ми з ними працювали. Нас розділили на акторську групу і журналістську. Мені пощастило, я спочатку побувала у журналістській групі, але потім інструктор з акторської майстерності запросив мене до акторської групи. Я перейшла і не помилилася. У таборі ми говорили про емпатію та ненасильницьке спілкування. Нам говорили, що емпатія – це підтримка іншої людини. Я про це вже розповідала друзям і тепер намагаюся спілкуватися з ними, уникаючи конфліктів» , - розповідає Марія про враження від табору “Люди майбутнього” . 

Крім дітей, тренінги проводили і для педагогів. У місті Буча на Київщині учителів навчали розвитку емоційного інтелекту. Ольга Барабаш з Костянтинівки пройшла навчання у цій школі разом з колегами. Тепер вдома  як керівник міських освітян спробує впровадити це на практиці.

pedagogiv_navchayut_rozvyvaty_emociynyy_intelekt.jpg

Педагогів навчають розвивати емоційний інтелект // Громадське радіо
Педагогів навчають розвивати емоційний інтелект
Громадське радіо

«Нас навчали тренери з Литви, Угорщини саме методикам ненасильницького спілкування для примирення, погашення того соціального конфлікту, який зараз є. У нас є дуже великий запит на примирення, ця методика допоможе його досягти. Іде боротьба різних ідеологій, вона торкається і дітей, і вчителів. Тому намагання порозумітися, спілкуватися неагресивно допоможе нам. Я планую на серпневій конференції презентувати цей проект, розповісти про розвиток емоційного інтелекту і засоби ненасильницького спілкування. Я думаю, ми проведемо методичні наради, тренінги і семінари» , — ділиться педагог з Костянтинівки Ольга Барабаш.

Учителям у таборі тренери радили почути своїх учнів, не нав’язувати свою точку зору, а дати можливість висловитися, говорить психолог Марина Вострова.

13 958 068_264 203 530 630 250_807 075 985 352 751 044_o.jpg

Учасники табору // Громадське радіо
Учасники табору
Громадське радіо

«Це залежить не тільки від певного вчителя, а від системи освіти, яка зараз існує. Вона більше зорієнтована на те, щоб дати дітям більше знань, а не навчити їх спілкуватися, не навчити життю. Я за емоційне співробітництво, бо саме це допоможе дітям бути більш успішними і щасливими у дорослому житті. Розуміти себе, розуміти інших. Тому ми навчаємо як дорослих, так і дітей розвитку емоційного інтелекту», — говорить психолог Марина Вострова.

За результатами зацікавленості та активності  дітей і  педагогів у цьому навчанні відібрано  груп 30 осіб , що з культурно-просвітницькою метою відвідає Швецію. Подорож заплановано на кінець вересня.

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо

Матеріал створено за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.