Слухати

Фестиваль рівності відбувся вперше у Дніпрі / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

Фестиваль рівності відбувся вперше у Дніпрі

16 липня 2016 - 19:59
Facebook Twitter Google+
До традиції проведення фестивалів рівності долучився і Дніпро. Далі організатори поїдуть до Одеси, Запоріжжя, Львова та Києва

Фестиваль Рівності має на меті створення культурної платформи, на якій обговорюються проблеми дискримінації та насильства по відношенню до уразливих соціальних груп. До їх числа відносяться люди з обмеженою мобільністю, переселенці, жінки-учасниці АТО, ЛГБТ-спільнота, представники національних меншин і багато інших.

«Люди взагалі сприймають якусь частину населення нормальною, а якусь частину населення ненормальною. Коли ми починаємо розбирати, які ж саме люди відносяться до більшості «нормальної», то виходить що нема такої уявної більшості, бо всі ми належимо до якоїсь з меншин і у той чи інший момент можемо бути дискримінованими. Так, наприклад, ще кілька років тому не було такої дискримінованої групи, як переселенці. Почалася війна — і от вже люди стикаються з проблемами дискримінації», — розповідає голова ГО «Інсайт» і за сумісництвом одна з організаторів фестивалю Олена Шевченко.

Як зазначають учасники і гості заходу, для них фестиваль — це спосіб не тільки знайти однодумців, а й місце, де можна не замовчувати проблеми, з якими вони стикаються майже не щодня.

«Очень часто люди думают, что если определенная проблема их не касается или они не встречаются с ней в повседневной жизни, то такой проблемы не существует. Мы приходим сюда, на такие фестивали, чтобы говорить о таких проблемах, потому что они очень важны», — каже Георгій.

dsc_2805.jpg

Учасники заходу // «Громадське радіо»
Учасники заходу
«Громадське радіо»

Труднощі виникали і у процесі підготовки заходу. За словами голови ГО «Гендерний клуб Дніпро» Анни Мягких, після відмови керівництва бібліотеки у наданні приміщення організатори фестивалю мали обмаль часу для знаходження нового. Питання полягало в тому, щоб усі учасники з особливими потребами змогли дістатися фестивалю. На щастя, після ретельних пошуків місце знайшли.

«Мы приложили все усилия для того, чтобы люди с ограниченной мобильностью смогли попасть на фестиваль. Мы оббегали все, что только можно. И фестиваль проявил то, что все наши креативные пространства абсолютно не приспособлены для людей с ограниченными возможностями. Например, АртСвит – на второй этаж никак не попадешь. Мы нашли то, что максимально возможно было найти. Да, тут есть ступенечка на первом этаже — не очень удобно. Но у нас все залы расположены на одном этаже, перемещаться удобно. Лифт есть, тоесть мы старались это предусмотреть», — ділиться Анна.

На думку гості заходу Марини, такий випадок є показовою ситуацією у питанні безбар’єрності  Дніпра.

«Я пришла на этот фестиваль, потому что слово равенства для меня важно, и важно осмысливать и понимать, какие дискриминируемые группы есть в нашем обществе. Организаторы фестиваля столкнулись с тем, что сложно найти место, которое было бы доступно для всех. И это уже первый месседж этого фестиваля — посмотрите, это место выбрано потому, что оно одно из доступных», — розповідає Марина.

Як зазначає новий радник міського голови з питань доступності Олександра Кутас, зараз розробляються проекти, метою яких є зробити місто комфортним для пересування.

«Очень много городов в Европе уже могут себя назвать практически полностью доступными. Я общаюсь людьми, которые занимаются этой проблематикой там. Они говорят «Мы еще далеки от идеала». Когда ты понимаешь, что люди занимаются планомерно и систематично этим вопросом в течение 20-30 лет и говорят, что еще далеки от идеала, то мы у самого начала начал», — каже Олександра.

Упродовж всього фестивалю були представлені різноманітні фільми, лекції, виставки. Одна з таких — експозиція харківського Музею жіночої та гендерної історії. Вона виділяє роль жінки у суспільстві і презентує різні погляди на цю тему.

«В будь-який музей зайдіть і ви побачите чоловічу історію. Бо чоловіки творили історію з офіційної точки зору. А про жінок мало сказано. Ну що тут героїчного, що жінка під час війни мила посуд? Або зараз миє помідори і робить томат для того, щоб погодувати бійців в АТО. І якщо вона опікується дітьми під час війни – це не героїчне життя, це не важливо. Саме тому ми висвітлюємо невидимі невідомі сторінки історії», — додає директорка Центру гендерної культури у Харкові Тетяна Ісаєва.

dsc_2839.jpg

Фемінітиви // «Громадське радіо»
Фемінітиви
«Громадське радіо»

dsc_2795.jpg

Виставка // «Громадське радіо»
Виставка
«Громадське радіо»

Організатори планують надалі проводити подібні заходи і залучати якнайбільше людей до участі у них.

«Ми маємо пояснювати, чому всі ми виграємо від рівності, чому рівність не означає ущемлення когось у ваших правах, це лише про те, що всі люди мають однакові рівні права. Це не про те, що у вас щось заберуть», — розповідає Олена Шевченко.

Москалець Євгенія, Дніпро, «Громадське радіо»

Матеріал створено за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.