Слухати

Кримчани-«відмовники» можуть не міняти кримські номери на російські?

27 квітня 2016 - 14:40
Facebook Twitter Google+
Кримчани, що офіційно відмовилися від російського громадянства, зможуть не міняти кримські номери українського зразка на російські, і вільно перетинати кордон з материковою Україною на власних авто
Кримчани-«відмовники» можуть не міняти кримські номери на російські? / Програми на Громадському радіо

1 457 006 426_img_6680.jpg

Очередь на перерегистрацию авто в Крыму. Март 2016 // Керчь.ФМ
Очередь на перерегистрацию авто в Крыму. Март 2016
Керчь.ФМ

Таке роз’яснення автомобілістам «з відмовою» дали російські прикордонники на одному з пунктів пропуску на материк, розповідає кримчанин Олег Москаленко.

 Для цього так званим «відмовникам» доведеться взяти у міграційній службі в Криму довідку, що вони не є громадянами Росії.

«При получении в ФМС справки с мокрой печатью, что у меня нет российского гражданства, я могу на своей машине с номерами СН свободно приехать  Крым.

По форме справки не сказали, но единственное сказали что, что в справке должно быть указано, что я не являюсь гражданином РФ и должна быть мокрая печать ФМС»,  — каже Олег Москаленко.

Щоправда, у місцевому ФМС про такі документи й не чули, та й взагалі зізналися родині у телефонній розмові – дещо підзабули, за якою формою видавали їм довідку про відмову від громадянства.

«В какой кабинет обратиться, как она правильно называется? – Такой справки не предусмотрено, выдача такой справки законодательством, что вы не являетесь гражданами России. Вы просто пишите конкретное заявление, для чего вам это нужно и какая информации… Я не помню форму этой справки. Ну, обратитесь, раз уже будете в территориальный орган ФМС, они в соответствии с законодательством вам дадут ответ. Приложите копию этой справки и напишите, что таможенная служба требует».

В родині Москаленків жартують – кримські «відмовники» для місцевої влади наче примари. Кожна побутова ситуація таких громадян – головоломка для нового російського чиновника. Наприклад, такі автомобілісти в Криму резидентами не вважаються, а от їхні автівки – так.

«Машина тоже является для них резидентом», — каже Олег Москаленко.

Попри це місцеве ДАЇ відмовляється переоформлювати ці машини за російськими законами навіть за наявності ВНЖ. Таким чином, автівки «відмовників» опинилися у законодавчій шпарині навіть за самими законами РФ.

«Так как мы живем в Крыму, они толком не знают, что с нами делать и как, то там тоже все получается очень сложно и запутанно. И, соответственно, ГАИ отказывается переоформлять номера по ВНЖ», — пояснює Олег.

Родина планує скористатися порадою прикордонника і звернутися до місцевого ФМС.

«Так как мы в апреле 2014 года писали официальный отказ от гражданства Российской Федерации, нам выдали справки, что вопрос об отказе от украинского гражданства принят на рассмотрение и, скорее всего, просто на основании этого запроса, нам должны выдать ответ, являемся ли мы гражданами РФ или не являемся гражданами РФ», — каже кримчанин.

Якщо ця довідка дійсно «спрацює» на російському кордоні, цей метод для вільного пересування між Кримом і рештою України зможуть взяти на озброєння щонайменше три з половиною тисячі офіційних «відмовників» від російського громадянства. В такий же спосіб довести свою українськість можуть спробувати і ті власники кримської прописки, що вже давно проживали на материку і не писали офіційної відмови.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

 

Матеріал створено за підтримки Фонду Гайнріха Бьолля 

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.