Слухати

На Дніпропетровщині в День захисту дітей батьки перекрили дорожній рух / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

На Дніпропетровщині в День захисту дітей батьки перекрили дорожній рух

02 червня 2016 - 17:49
Facebook Twitter Google+
Мешканці перекрили рух на Запорізькій трасі в обидва боки через те, що місцеві депутати вирішили залишити Василівську школу без десятого і одинадцятого класів

Уже восени учні з Василівки за рішенням сесії їздитимуть на уроки в райцентр — Солоне. Батьки старшокласників категорично проти.

«В меня син — випускник 9 класу. Зараз стало питання: куди дінеться моя дитина00.12.00.28Мою дитину випихають в Солонянську школу. Чому мою дитину мають випхнути туди?», — говорить мати старшокласника Наталія Кучеренко.

perekrytye3.jpg

Перекритий рух // «Громадське радіо»
Перекритий рух
«Громадське радіо»

solyzhenko.jpg

Анжела Соліженко // «Громадське радіо»
Анжела Соліженко
«Громадське радіо»

Рішення про закриття старших класів у єдиній місцевій школі прийняли на сесії об’єднаної територіальної громади. Директор школи-інтернату Анжела Соліженко розповідає, чому навчальний заклад третього ступеня понижують до першого-другого. Причина в тому, що школа розрахована на 464 учні. А зараз в ній навчається всього 116 дітей…

«За державною програмою у грудні 2016 року інтернат буде офіційно закриватися. В минулому році у нас було 6 чоловік. В наступному році у нас буде 6 чоловік. Потім буде 4 учні. Розумієте? Як директор я розумію — це нерентабельно», — говорить директор Василівської школи-інтернату. 

Пропозицією громади було створення опорної школи у Солоному, так, щоб Василівська стала її філією. Директорка стверджує, що висловитися з цього приводу мали можливість всі бажаючі:

«Всі бажаючі 31 травня о десятій годині могли поїхати на сесію і виступити перед депутатами, які приймали це рішення. Але ніхто не поїхав», — розповіла Анжела Соліженко.

Обурені батьки заперечують — на сесії вони були присутні. Але їхньої думки депутати не спитали. Чому так?

«Не передбачається законодавством України про реформування навчальних закладів питать у батьків закривать-не закривать. Були проведені громадські слухання», — пояснює кореспонденту “Громадського радіо” голова Солонянської об’єднаної територіальної громади Михайло Копейко.

Проти закриття старших класів висловлюються і самі учні Василівської школи.

«Хочу здесь выпускной. Хочу в родном селе! Не хочу там…», обурюється старшокласниця Дарина.

Батьки говорять: вони знають, як вирішити проблему з нерентабельністю. І будуть домагатися свого будь-що. Тож перекрита у святковий день траса — це лише початок боротьби.

«Вони нам не пропонують ніякої альтернативи цього рішення, а ми можемо: у нас є здобутки в школі, ми займали перші місця на області, золото по спорту, ми можемо профілізацію зробити. І на базі цього готувати дітей у вищі заклади спортивні. Ми дойшли до такого рішення. У нас це край! У нас ця траса нас спасає, сьогодні день захисту дітей. Ми просимо всіх. Всю Україну допомогти нам!», — розповідає місцева мешканка Наталія Чумак. 

Маргарита Кримова з Дніпра для «Громадського радіо»

Програма створена за підтримки Фонду ім. Генріха Бьолля

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.