Слухати

Не всі історії про любов – відносини між чоловіком та жінкою – Трофимович

12 серпня 2016 - 16:12
Facebook Twitter Google+
Екс-прес-секретар батальйону «Донбас» та полку «Дніпро-1» Василіса Трофимович розповіла «Громадському Радіо» про вихід своєї першої книги «Любов на лінії вогню»
Не всі історії про любов –  відносини між чоловіком та жінкою – Трофимович  / Програми на Громадському радіо

Збірка складається з 30 оповідань, кожне з яких – реальна історія, привезена авторкою з фронту.

13 925 232_1 262 181 720 468 055_2 039 487 720 856 332 795_n.jpg

Обкладинка книги // Громадське радіо
Обкладинка книги
Громадське радіо

«Не всі історії — це відносини між чоловіком та жінкою. Є історія чоловіка, який юридично не всиновив хлопчика, але ставився до нього як до сина, і врятував його з міста Попасна під час обстрілу. Подарував дитині майбутнє. Є історія любові до держави, там де перші 5 осіб з батальйону «Донбас» загинули, будучи не оформлені», — каже Василіса.

Також у збірці є історія кохання двох дівчат, які були на передовій. За словами письменниці, мало хто розуміє, що представники ЛГБТ-спільноти теж беруть участь у бойових діях та захищають країну.

«У людей навіть в голові не вкладається, що геї можуть бути патріотами, що вони можуть взяти в руки зброю. Поки ви сидите перед телевізорами, обговорюєте Марш Рівності, вони, можливо, зі зброєю в руках сидять десь на передовій. Це очевидні речі», — розповідає письменниця.

Вихід книги планується 29 серпня, у річницю «Іловайського котла». Після довгих пошуків коштів та видавництва Василіса знайшла золоту середину – «Фоліо» погодилося за власний рахунок  випустити 1500 примірників.

Збірка буде представлена на Форумі видавців разом із другою книгою «Добровольчі батальйони», написаної у співавторстві з іншими письменниками. Далі відбудуться презентації у Києві та Дніпрі.

Щодо вікових обмежень, то їх немає, але, як розповідає Василіса, можна умовно поставити на обкладинці книги позначку «16+». У майбутньому авторка планує написати дитячі казки, які поверхово торкалися б теми війни. За словами письменниці, хоч люди по-різному реагують на книги про війну, а особливо про любов на передовій, такі збірки мають існувати і зберігати нашу історію.

«Деякі люди дивно відреагували. Говорили «Що це за книга про кохання на війні? Це що, повії в окопах?». Хоча, якщо звернутися до історії, то всі історичні фільми засновані на тому, що є війна і історія кохання. А тут їх цілих 30 штук», — додає авторка.

Євгенія Москалець з Дніпра для «Громадського Радіо»

Матеріал створено за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.