Слухати

У луцькій школі зробили щеплення проти поліомієліту без дозволу батьків

24 лютого 2016 - 20:31
Facebook Twitter Google+
У Луцькому правничому ліцеї щеплення проти поліомієліту учням зробили без дозволу батьків
У луцькій школі зробили щеплення проти поліомієліту без дозволу батьків / Програми на Громадському радіо

Мати одного із учнів вимагає покарання для медсестри, а лікарка, у свою чергу, не розуміє своєї вини, тому що попросила дітей узгодити це питання з батьками.

Мати десятикласника Людмила Бучко показує документ із підписом її сина про дозвіл на проведення щеплення:

«Ось це в нас згода особи. Батьків або законного представника дитини на проведення щеплення або профілактики поліомієліту , даю згоду на проведення щеплення. Тобто згоду підписано моєю дитиною,що вона не мала права робити. 12.02.2016 року – щеплення від поліомієліту, від якої я хотіла відмовитись», — переконує жінка.

За словами матері, ні медсестра, ні лікарка не зателефонували і не сказали їй, що планується щеплення. Не повідомила про це і класного керівника:

«Я з нею розмовляла і вона сказала, що нічого з ним не станеться. Вибачення не просила, своєї вини не визнавала. Вона в принципі сказала, що це нічого страшного», — дивується Людмила Бучко.

За її словами, на час щеплення у її сина була застуда. І це ще більше налякало жінку, коли вона дізналась про щеплення.

«Я просто хочу, щоб ця людина відповіла належним чином за те, що вона зробила. Я вважаю, що це халатне ставлення до своїх навіть прямих обов’язків. Які вона не виконує належно», — твердо стоїть на своєму мати.

9c3556b0-c87e-4149-b227-8d8e35fb792d_2.jpg

Згоду на щеплення підліток підписав замість батьків / Громадське радіо
Згоду на щеплення підліток підписав замість батьків
Громадське радіо

Підтверджує і слова матері заступник директора Інна Юрченко:

«Лікар повідомила початкову ланку про те, що будуть проводитися щеплення проти поліомієліту. Це було в суботу, під час мого чергування.  Вихованцям молодшої ланки були роздані письмові згоди, які повинні були заповнити батьки на дозвіл про вакцинацію. Щодо старшої ланки, я не знала про те, що проходить  вакцинація в старшій школі. Той випадок, який стався, є порушенням, тому що діти неповнолітні. Вони привели дітей в медичний пункт. І там проводили щеплення», — каже заступник директора.

Лікарка з 54-річним досвідом Надія Дмитрівна каже, що такого в її практиці ще не було. Мовляв, діти мали б узгодити проведення щеплення з батьками, отримати дозвіл по телефону і все. Однак, як виявилося, зробили це не всі і дехто промовчав.

Лікарка переконувала, що вона всім повідомила, що планується щеплення.

«Ми своєї вини не відчуваємо, тому що дитина нам, як кажуть, неправду сказала. Ми всіх дітей перепитали, чи дзвонили до батьків і чи дали мами згоду. Кажуть, що дали. Він простояв і промовчав. Ну це ж не дитина 6-го класу? Це дорослий хлопець, якому майже 16 років, який вже в 16 років має право сам розписатися», — каже медсестра.

Надія Дмитрівна переконує, що завжди сумлінно виконувала свою роботу:

«Я 54 роки маю стажу вищу категорію. Я б оце собі таку роботу зробила б? Скажіть? Що з мене зробили як злочинця? Зараз епідемія поліомієліту, що почалася. Розумієте, зараз планові щеплення роблять. Це діти, яким повиповнювалось 14 років. І у зв’язку з тим, що не було вакцини два роки, вони їх лишили до 16-ти років», — пояснює  жінка.

Натомість мати Людмила Бучко звернулася до дирекції школи, а також до Луцької міської ради, аби медсестра понесла відповідальність за свої дії.

Медична експертка Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні Катерина Булавінова переконує, що в таких випадках батькам  щодо наслідків вакцинації побоюватися не варто. Однак законодавства краще дотримуватися:

«Згідно законодавства  України, вакцинація відбувається після підписання дозволу батьками. Тому це неправомірно. Однак коли ми говоримо про підлітків, а їх сприймають частково дорослими, то тут важливо говорити не лише з батьками, а й з дитиною.  В даному випадку юридично порушення було, але для підлітка добре, тому що була проведена вакцинація.  Звісно, я думаю, що потрібно і матері, і лікарю говорити між собою, щоб уникнути колізії», — рекомендує лікарка.

kateryna_bulavinova.jpg

Катерина Булавінова /
Катерина Булавінова

Також Катерина Булавінова переконує, що побоювання в Україні щодо будь-якої вакцинації, і в тому числі проти поліомієліту, пов`язані  з тим, що в Україні перевернуте уявлення про вакцини.

«В Україні є проблема з інституційною довірою, тобто нема довіри до лікарень. Але є, наприклад,  високий рівень довіри до медпрацівника. Друга проблема – це та, що люди налаштовані на лікування, але не на профілактику. І ще одна важлива  – перевернуте уявлення про вакцини. Зараз в нас є міф, що під час грипу не можна вакцинувати. Під час 3 туру додаткової вакцинації проти   поліо в нас провакцинували 60 %. У світовому контексті було б добре 95 %. А тим часом ні в одній країні світу нема заборони вакцинації від поліо та від грипу під час епідемії грипу. Вироблення імунітету від поліо не порушиться, навіть якщо після імунізації людина захворіє на грип. Вакцина від поліомієліту має єдину реакцію – вакциноасоційований поліо. Але шансів практично нема, враховуючи, що вона не вводилася як перша доза», — резюмує експертка Катерина Булавінова.

 

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.