Слухати

У мене час «тíкає», а ви затягуєте процес, — Надія Савченко

18 січня 2016 - 22:20
Facebook Twitter Google+
Сьогодні попри 32-ий день голодуваня Надія Савченко посміхалася усім — пресі, адвокатам, прокурорам і суддям
У мене час «тíкає», а ви затягуєте процес, — Надія Савченко / Програми на Громадському радіо

У чорному світшоті з білим тризубом вона підіймала руки з жовто-блакитними браслетиками догори й вигукувала «Привіт, Україно!», «Я рада всіх вас бачити». 

Фільмувати процес можна тільки з дозволу голови суду, але перед кожним засіданням є таке собі «звичаєве право» — допускати ЗМІ на 30 секунд до «склянної клітки», де перебуває звинувачувана і фотографувати, можна навіть перекинутися декількома словами.

Почалося засідання з 11 клопотань адвокатів про незаконність доказів російського оператора «Первого канала» Романа Хроленка, який зібрав речі загиблих журналістів Антона Волошина і Ігора Корнелюка (в смерті яких звинувачується Надія Савченко) і відвіз їх до Москви. Сторона звинувачення заявляє, що Хроленко не мав таких повноважень як громадянин іншої країни, і мав звернутися до компетентних органів України для збору важливих для слідства речей. Так само було незаконним те, що Слідчий Комітет РФ прийняв ці речові докази і включив до справи, наполягають адвокати. 

Прокурори не змогли дати оцінку клопотанням, звернувшись до суду з проханням дати час на їх розгляд:

«Я так не доживу. У меня час життя «тікає». Я намагаюсь прискорити процес. Ви намагаєтеся його затягнути», — обурювалася Савченко. — Давайте третього прокурора, якщо дві голови не можуть впоратися», — додала вона.

nadya.jpg

Надія Савченко / Громадське радіо
Надія Савченко
Громадське радіо

Суд вже ж вирішив відкласти розляд клопотань до наступного засідання, тобто до середи 20-го січня.

Після перерви виступав перший український свідок (окрім Віри Савченко) Іван Руснак, боєць, якому Надія Савченко за 15 хвилин до того, як потрапити у полон бойовиків надавала першу допомогу. Він розповів, що зранку їм, військовослужбовцям 80-ї бригади ЗСУ, надійшла команда «По машинам!». По сім людей на трьох БТРах вони вирушили в бік вже захопленого незаконними збройними формуваннями Луганська. В районі Стукалової Балки на околиці Луганська військові 80-ї бригади потрапили під обстріл і почали відступати до Щастя, де дислокувалася сили української армії.

Техніка, на якій їхали Іван Руснак разом зі своїми побратимами, загорілася, — двоє бійців були тяжкопоранені, останні допомагали їм пересуватися.

«В цей момент ми і зустріли Надію Савченко. Вона назвалася «Пулею» і допомогла нам перев’язати трьохсотих. Вона вийшла на дорогу комусь подзвонити, їй прострелили руку. Після чого повернулася, перев’язала свою рану, сказала нам чекати машину, і пішла далі допомагати іншим пораненим», — розповів Іван Руснак.

znimok_ekrana_2016-01-18_o_21.03.29.png

Боєць 80-ї бригади ЗСУ Іван Руснак / Громадське радіо
Боєць 80-ї бригади ЗСУ Іван Руснак
Громадське радіо

Після чого бійці доповзли до першого будинку в Стукаловій Балці й залишилися там до першої ночі. 

Суд відхиляв усі прохання адвокатів на повторний перегляд відео бойовика Єгора Русскіх за участі Надії Савченко 17 червня 2014 року. Також не дозволив продемонструвати поранення свідка, які він отримав під час тодішніх обстрілів. Сторона захисту звинуватила суд в упередженості.

Як повідомив один із адвокатів Ілля Новіков, наступне засідання призначено на 20 січня. Захист представить ще декілька доказів на користь Надії Савченко, після чого почнуться дебати сторін і вирок.

illya_novikov_0.jpg

Ілля Новіков / Громадське радіо
Ілля Новіков
Громадське радіо

Нагадаємо, українську льотчицю та народного депутата Надію Савченко звинувачують у коректуванні вогню української артилерії та загибелі російських журналістів на території Луганської області під час бойових дій 17 червня 2014 року.

Читайте також матеріали по темі: Надія Савченко за 15 хвилин до полону надавала першу допомогу бійцю ЗСУ.

Свідок не бачив, щоб Савченко корегувала артилерійський вогонь, — адвокат.

 

Ірина Сампан з Донецького міського суду Ростовської області для «Громадського радіо».

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.