Слухати

В Ужгороді може з’явитися перший в місті інклюзивний дитячий майданчик

06 грудня 2016 - 12:22
Facebook Twitter Google+
В Ужгороді може з’явитися унікальний інклюзивний дитячий майданчик. Його проект на конкурс, що проходить в рамках громадського бюджету, подали активісти
В Ужгороді  може з’явитися перший в місті інклюзивний дитячий майданчик / Програми на Громадському радіо

Проект має назву «Країна мрій» і передбачає створення дитячого простору із максимальним використанням природніх матеріалів. Однак, найважливіше, що територія буде повністю доступною для дітей з особливими потребами. Більш детально «Громадському радіо» розповіла ініціаторка проекту Таїсія Симочко: «Цей простір буде прилаштований також для діток з особливими потребами. Власне, такі дітки мають гратися спільно із усіма. Вони не мають бути обмеженими у своїх можливостях. По-перше, це – просте порушенння їх конституційних прав з нашої точки зору, тому що в місті нема жодного дитячого майданчика, який був би хоч якомось чином спрямований на дітей з обмеженими можливостями. Діти зовсім практично не мають контакту із своїми однолітками. Для всіх інших діток це означає, що вони просто вчаться, що світ буває різним».

За умовою конкурсу кожен поданий проект має бути спрямований на вдосконалення інфраструктури міста, а результати проекту мають бути загальнодоступними. Мама семирічного хлопчика з особливими потребами Вікторія Візольмирська радіє такій можливості, адже тоді син матиме змогу контактувати з іншими дітьми. «Немає ні одного майданчика, який пристосований. На всіх качельках-карусельках мій Станіслав без мене не може гратися. Я думаю, якщо це буде продуманий майданчик і враховані потреби таких діток, то буде можливість чи фіксувати дитину чи якісь ремінці будуть передбачені на тих же гойдалках. То він із задоволенням покатається без мене. Для нього важливо, що він сам щось зможе, а не тільки з мамою. Так само, як і інші здорові діти», – сказала пані Вікторія.

Оксана Шуфрич з Ужгорода запевнила, що такий простір буде корисним для всіх категорій дітей. Тим паче враховуючи, що основу розвиваючих елементів становитимуть природні матеріали. А це сприяє як розвитку психоемоційного, так і фізичного стану дітей. В коментарі «Громадськму радіо» вона сказала: «Мені ця ідея до вподоби дуже, тому що у мене троє дітей підростає. І будь-який наш вихід у зону відпочинку влітає в копієчку. На рахунок дітей з особливими потребами, то я вважаю, не потрібно розказувати, як ми до цього ставимося. Треба так зробити, щоб діти бачили, що це – частина нашого життя».

viktoriya_vizolmyrska_ta_stanislav_chekayut_na_inklyuzyvnyy_maydanchyk_0.jpg

Станіслав із мамою Вікторією //
Станіслав із мамою Вікторією

Тож, чи облаштують «Країну мрій» у обласному центрі Закарпаття – залежить від самих  ужгородців. Активісти визначили, що найкращим місцем для такого майданчика буде так звана «Кірпічка» у центрі міста. Через її розташування та ландшафтні особливості. Однак немаловажливим залишається необхідність бачення представників міської ради. Адже саме територію «Кірпічки» від забудов неодноразово доводилося відстоювати громадським активістам. (Гіперпосилання: http://hromadskeradio.org/2015/09/27/v-uzhgorodi-gromada-vtretye-zirvala-golosuvannya-za-zminy-do-genplanu-mista). «Підтримку цьому проекту мають підтвердити самі містяни. Якщо кажуть: так, цей проект — пріоритетний, так, він цікавий, – то нам нічого не залишається, як докласти максимум зусиль до його реалізації. Відтак, я думаю, що ми знайдемо вихід із ситуації і знайдемо тот клаптик землі на «кірпічці», де ми можем  реалізувати цей проект», – прокоментував заступник Ужгородського міського голови Іштван Цап.

Усього на голосування подано 57 проектів. Ознайомитися з ними, а також з проектом «Країна мрій», можна на сайті міської ради за посиланням.  Яким чином здійснюватиметься голосування, пояснив депутат міськради, один із ініціаторів запровадження громадського бюджету Микола Сюсько: «Щодо самого голосування, то воно буде здійснюватися двома шляхами. Перший шлях – це електронне голосування, яке буде здійснюватися на сайті, і люди за допомогою системи «банк ID» або за допомогою цифрового електронного підпису зможуть проголосувати там. Інший механізм – це голосування в Ужгородській міській раді, де також кожен мешканець може прийти, показати відповідні документи, які посвідчують його особу, і проголосувати».

Голосування триватиме до 27 грудня. Переможців визначать за кількістю отриманих голосів. Усього в рамках запровадження механізму Громадського бюджету із міського бюджету на проекти ужгородців виділять 3,5 млн. грн.

Ольга Павлова, Ужгород

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.