Слухати

Поділити маму на трьох. Вчимося приділяти увагу всім одночасно

06 грудня 2016 - 09:54
Facebook Twitter Google+
Що робити, щоб діти у великих родинах не почувалися обділеними увагою, турботою і любов'ю?
Поділити маму на трьох. Вчимося приділяти увагу всім одночасно / Програми на Громадському радіо

Маркіян не хоче пити теплий чай. Він тікає нагору дивитися мультики на планшеті поки я годую Діанку дитячою кашкою. Але мій голос зупиняє його вже на другій сходинці. «Звідки ж ти бачила» — дивується він і розчаровано повертається назад.  І справді, звідки я бачила, як примудрилася зауважити периферійним зором, що котрась дитина робить не те, що треба? Іноді я сама дивуюся, як можна розділити одну маму на трьох, тому що часто буває так, що 24 годин у добі, і двох маминих рук мало і для однієї дитини.

Коли у мене була одна дитина, я страшенно втомлювалася і нічого не встигала. Потім народився син і десь за 6-7 місяців після його народження ми навчилися встигати майже все, що планували але продовжували страшенно втомлюватися. Бували дні, коли мені і чоловіку здавалося, що ми бігали марафон, а не сиділи вдома з двома дітьми. Адже, насправді, щоб переробити купу справ з дітьми, не потрібно володіти якимись особливими секретами. Потрібно просто навчитися планувати свій день, бути пунктуальною і вміти реально оцінити свої сили, а також можливості. Найважче – розподілити увагу, знайти для кожного потрібні слова, вчасно пожаліти, підтримати, порадіти, вигадати для всіх компромісне рішення і в кінці дня не впасти мертвою від емоційної перевтоми.

Давайте змоделюємо ситуацію. Що робити, якщо немовлятко рюмсає на ручках і хоче спатки, старша дитина має доробити завдання в школу, а середній скаче і витанцьовує по всій квартирі, хоче гратися і всіх відволікає? Втриматися від роздратованих криків за таких умов доволі важко але, повірте, необхідно, тому що «випускання пари» не приносить жодної сатисфакції. Отже я роблю вдих-видих, одягаю слінг, садовлю туди сонну Діану, а страшим несподівано пропоную зварити какао з печивом. Вони, як правило, погоджуються і ми йдемо варити какао всі разом. Я наливаю молоко, Маркіян насипає какао, Талесі перемішує, Діана намагається заснути в слінгу. Потім Таля дописує завдання разом з нами на кухні, Маркіян довго і з безліччю коментарів п’є своє какао, Діанка спить, бо їй головне, щоб біля мами.

Найважливіше – не втратити рівновагу. Робити щось разом – це, мабуть, найбільш універсальний рецепт спокою і затишку для великих родин. Коли всі роблять щось разом, ніхто не відчуває себе забутим і обділеним. Коли дітям цікаво і вони виконують завдання, батьки не дратуються і не витрачають зайві емоції на крики. Коли батьки не роздратовані, діти щасливі. От і весь рецепт. Тому не бійтеся, що вашої уваги не вистачить на двох, трьох, чотирьох чи більшу кількість дітей. Головне, щоб вистачило любові.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.