У Києві покажуть фільм про участь ЛГБТ-активістів у Євромайдані

09 жовтня 2016 - 10:57
Facebook Twitter Google+
11 жовтня в «Мистецькому Арсеналі» у Києві безкоштовно покажуть фільм «Це гей-пропаганда», присвячений ЛГБТ-активістам та їхній участі в подіях «Євромайдану» та пізніших трагічних подіях на сході

Що спонукало режисерку розпочати знімати фільм дізнаємось з інтерв’ю з Марусею Боцюрків, яке записала журналістка Ольга Веснянка:

Маруся Боцюрків: Коли був Майдан, я дивилася з Канади новини і думала, де жінки? Бачила лишень, що жінки роблять канапки і навіть вірила, що так воно є. Я приїхала до Києва після Майдану. Зустрічалася та спілкувалася з багатьма феміністками та лесбійками, і вони мені розказали свої історії про Майдан. І це було дуже зворушливо.

11 953 227_10 153 670 250 153 578_7 955 267 647 757 777 169_n.jpg

Маруся Боцюрків // Фото з Facebook сторінки Марусі Боцюрків
Маруся Боцюрків
Фото з Facebook сторінки Марусі Боцюрків

Ольга Веснянка: Ви також фільмували у притулку, так званому шелтері, який робить одна з ЛГБТ-організацій для тих, хто приїхав з Донбасу. Що вас там зацікавило? Чи думаєте далі працювати з цією темою?

Маруся Боцюрків: Їхня історія про те, що вони мусили тікати. Але не тільки вони, майже ціла громада ЛГБТ втікала з Донбасу. Це було неймовірно для мене. Я знаю, що таке діється в Африці, починає діятися в Америці.

Я зауважую, що люди на Заході думають, що в Україні примітивно, що тут весь час війна, що і в Києві війна теж. Я хотіла показати їм, що тут дуже складна ситуація, дуже розумні люди, що люди тут будують майбутнє.

Ольга Веснянка: Які питання на Заході ставлять про Євромайдан та Україну?

Маруся Боцюрків: Питання часто про людей, котрі є в фільмі: що з ними сталося, де вони. Я дуже багато монтувала фільм, щоб ті, що бачать фільм провели зв’язок.

Ольга Веснянка: Чи питають щось політичне?

Маруся Боцюрків: Хочуть питати щодо війни, громади, уряду, корупції. Деякі питають, переважно «ліві»: «Ну, а чи це не фашизм», — то такі стереотипи. Я весь час мушу їм пояснювати.

Ольга Веснянка: Кого ми можемо побачити в кадрі?

Маруся Боцюрків: Я робила інтерв’ю з активістами в Києві, Харкові, Одесі (з Анною Довгопол, Анною Шаригіною, Ніною Вербицькою, Оленою Шевченко). Це переважно жінки. Також робила інтерв’ю з переселенцями з Донбасу. Дуже важливо, щоб люди знали, що є російська окупація, і вона довго триває.

Ольга Веснянка: За які гроші фільмували?

Маруся Боцюрків: Дістала трохи грошей від канадського уряду. Мій університет допоміг з технікою і підтримував.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.