Слухати

50 євро - до такої середньої ціни на лоукост-квиток мають звикати українці, - Новіков

24 травня 2018 - 12:50
Facebook Twitter Google+
Як змінилися ситуація на українському авіаринку та наскільки виправдані сподівання на лоукост-компанії, за допомогою яких можна суттєво зекономити під час подорожі

Поспілкувалися з Кирилом Новіковим, фахівцем із питань розвитку авіації.

 

«Тема лоукостерів останнім часом набуває все більшої актуальності, але не треба забувати, що авіакомпанії, які працюють за так званою лоукост-схемою продажу квитків, працювали й до сьогоднішнього дня — працювали та працюють в Україні близько десяти років.

Найбільш відомим із тих, хто працює давно, сьогодні, мабуть, є Wizz Air. Очікуємо збільшення таких авіакомпаній. Всі, мабуть, чули про початок діяльності вже давно анонсованої компанії SkyUp
, яка позиціонувалася як національний лоукост-перевізник, відносно давно працює компанія  Bravo, яка пропонує різні варіанти здешевлення авіаперевезень.

Тенденція останніх декількох років однозначно позитивна й говорить нам про те, що вже дуже скоро ми будемо планувати свої подорожі, заздалегідь шукати такі квитки — й вони дійсно будуть», — говорить Кирил Новіков.

Фахівець із питань розвитку авіації розповів про ціноутворення лоукост-авіакомпаній та про те, чи дійсно можна купувати квитки за 10 та 15 євро.

Лоукост-авіакомпанії формують ціни заздалегідь – зазвичай на сезон. Ціна та заповненість рейсу формується відносно планів літати в конкретний сезон та в конкретний місяць.

«Перші 15-20% місць в салоні продаються за найменшими тарифами, а квитки, які продаються в останні дні (10-15% місць), продаються за найвищою ціною, яка дорівнює цінам авіамережевих компаній, а може бути й вищою.

Умовно кажучи, перші 10% йдуть за 10 євро, останні 10% –  за 150 євро. А решта – золота середина — те, на чому живе будь-яка авіакомпанія».

Із-поміж усіх лоукостерів найдешевшим є Ryanair, говорить експерт:

«У них, якщо не помиляюся, середній прайс по Європі був 42 євро в минулому році. Думаю, на цю ціну — навіть до 50 євро — треба орієнтуватися всім громадянам України, які хочуть літати до Європи».

Слухайте розмову в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.