Слухати

Активіст добився підвищення заробітної плати бюджетникам на 22%

09 червня 2016 - 11:54
Facebook Twitter Google+
Львівський викладач та активіст Святослав Літинський переміг у позові проти Кабміну, який тепер зобов’язаний підняти зарплати вчителям та лікарям на 22%. Якщо прем’єр Гройсман не подасть апеляцію
Активіст добився підвищення заробітної плати бюджетникам на 22% / Програми на Громадському радіо

svyatoslav_litynskyy.jpg

Святослав Літинський // Святослав Літинський, особистий архів
Святослав Літинський
Святослав Літинський, особистий архів

Ірина Соломко: Слухачів уведу у курс справи. Згідно з постановою уряду, зарплатня більшості бюджетників нараховується, відштовхуючись від цифри 1012 грн. Хоча, відповідно до законодавства, мала б розраховуватись на основі мінімальної зарплати. Станом на сьогодні це 1450 грн. Невідповідність помітив Святослав Літинський. І — подав до суду.

Святослав Літинський: Мені про цю ситуацію фактично сказав тато ще у 2013 році. І він, і я працюємо викладачами в університеті Франка у Львові. Я подивився закони, постанови, і побачив, що Кабмін вже дуже довго, ще з часів Азарова, розраховує заробітну платню не так, як цього вимагає закон.

Ірина Соломко: Тобто ця постанова була прийнята ще за Азарова?

Святослав Літинський: Навіть раніше, і до неї регулярно вносяться зміни.

Василина Думан: Особливо розвеселило, що ця постанова, яка фактично урізає зарплати, називається: «Про підвищення оплати праці…».

Святослав Літинський (сміється)​: О так, це дійсно дуже кумедно.

Ірина Соломко: Ви судилися проти уряду? Який прецедент: громадянин України проти Кабміну!

Святослав Літинський: Так. І мені приємно, що суд задовольнив позов. Таке рішення показує, що все таки є незалежність судової системи.

Ірина Соломко: Скільки тривав цей судовий процес?

Святослав Літинський: Я звернувся до центру соціально-правових досліджень, аби правильно оформити позов. Подали ми його у листопаді 2015 року, у травні 2016 отримали рішення.

Суд постановив нараховувати викладацьку зарплатню на базі мінімальної, а не відштовхуватись від суми 1012 грн.

Василина Думан: Як цією постановою скористатися вам та іншим громадянам, як втілити рішення суду на практиці?

Святослав Літинський: Це є рішення першої інстанції. Після того як воно набуде законної сили, Кабмін мав би сам внести зміни у свою постанову. Це якщо не треба буде звертатись в касаційну інстанцію чи європейський суд, щоб український уряд розраховував заробітну платню так, як цього вимагає суд і закон. Лишень такий сценарій можливий у випадку, якщо пан Гройсман не подасть апеляцію. Але, швидше за все, апеляція буде. Тож поки що ця тема лишається на рівні судового процесу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.