Слухати

Арт-фестиваль «Трикутник» дає шанс молоді відкрити свої таланти

27 березня 2016 - 14:04
Facebook Twitter Google+
Ми намагаємося охопити найбільшу кількість творчих людей. Робимо акцент саме на молодіжну культуру. Ми є місцем, де молодь може заявити про себе, — Іванна Шкромида
Арт-фестиваль «Трикутник» дає шанс молоді відкрити свої таланти / Програми на Громадському радіо

Співорганізаторка арт-фестивалю «Трикутник» Іванна Шкромида розповідає про особливості цьогорічної мистецької події і про те, що потрібно знати, щоб організувати повноцінний і якісний захід для культурного відпочинку.

12 910 671_811 637 205 609 520_1 585 838 665_n_0_0_0_0_0_0_0_0.jpg

Іванна Шкромида // «Громадське радіо»
Іванна Шкромида
«Громадське радіо»

Вікторія Єрмолаєва: Розкажіть докладніше про ідею фестивалю? 

Іванна Шкромида: Ми себе позиціюємо як арт-фестиваль, тому що цього року ми об’єднуємо багато видів мистецтва: музику, літературу, кіно, театр. Також долучаємо майстер-класи, художні виставки і навіть осередок східної культури теж буде. Ми таким чином намагаємося охопити найбільшу кількість творчих людей. Фестиваль відбувається на дуже мальовничій місцевості біля міста Коломия. Ми сподіваємося стати платформою для нових ідей, люди у нас можуть не лише відпочити, а і набратися натхнення на цілий рік. 

Євген Павлюковський: Які напрямки мистецтва, літератури та музики будуть представлені на фестивалі?

Іванна Шкромида: Ми робимо акцент саме на молодіжну культуру. Ми є місцем, де молодь може заявити про себе. 

Вікторія Єрмолаєва: Чому фестиваль називається «Трикутник»?

Іванна Шкромида: Назва фестивалю походить від назви місцевості. Там є трикутний ліс, який місцеві жителі називають трикутником. 

Вікторія Єрмолаєва: Ви цього року наголошуєте, що маєте розширену програму. Тобто фестиваль проводиться вже не вперше?

Іванна Шкромида: Це вже четвертий фестиваль, але перші два рази — це була суто домашня тусовка музикантів. 

Євген Павлюковський: Як вам вдається охопити всі заявлені напрямки мистецтва, хто займається організацією і чи маєте якусь фінансову підтримку?

Іванна Шкромида: Ми намагаємося активно долучати місцевих підприємців, але, через кризу, це вдається не завжди. Нас підтримують різні організації з Києва, Тернопіля та інших міст. Кошти на літературну сцену і на хенд-мейд сцену ми дістали завдяки платформі «Спільнокошт». Ми є абсолютно аполітичними і намагаємося знаходити прозоре фінансування.  

Вікторія Єрмолаєва: Скільки учасників планується на фестивалі цього року? 

Іванна Шкромида: Ми розраховуємо на 20-25 музичних гуртів. Буде працювати денна та вечірня сцена, планується кілька відомих гуртів. 

Вікторія Єрмолаєва: Як долучитися до фестивалю і куди подавати заявку?

Іванна Шкромида: 1 квітня ми вже закінчуємо збір заявок. Людина може подати до нас заявку з будь-якого виду мистецтва. Ми обов’язково її розглянемо. 

Євген Павлюковський: Чи вистачає коштів, щоб повноцінно представити і провести такий масштабний захід?

Іванна Шкромида: На жаль, ні. Завдяки «Спільнокошту», наприклад, ми зібрали не більше 5 % від необхідної суми. Тому в цьому році ми не обійдемося без того, щоб зробити платний вхід. Це буде мінімальна сума, але ми хочемо привчити аудиторію, що за якісну музику і мистецтво треба платити. 

Євген Павлюковський: Наскільки важко було зібрати команду людей, готових на волонтерських умовах створювати такий захід?

Іванна Шкромида: Минулого року було досить важко. Нас працювало лише семеро. Ми організовували фестиваль за 2 місяці і навантаження було шалене. Але в цьому році люди самі до нас долучаються і пропонують допомогу. Ми отримуємо дуже багато заявок від волонтерів з усієї України.

Вікторія Єрмолаєва: Скільки відвідувачів ви плануєте залучити? 

Іванна Шкромида: Плануємо побачити на заході від 2 тисяч людей. Минулого року було більше тисячі, але тоді вхід був безкоштовним. 

Євген Павлюковський: А скільки, до речі, буде коштувати вхід?

Іванна Шкромида: На один день фестивалю вхід коштуватиме 100 гривень, на два дні — 200 гривень. Але квиток можна буде придбати заздалегідь суттєво дешевше. У нас немає на меті заробити на фестивалі, ми є неприбуткова громадська організація. Ми також оплачуємо дорогу всім учасникам фестивалю. 

Арт-фестиваль «Трикутник» відбудеться 2-3 липня в селі Воскресінка, це одразу поруч з Коломиєю. Квитки ми розпочнемо продавати вже за кілька тижнів на нашому сайті.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.