Слухати

Бабіш запросив на переговори щодо співкерівництва парламентом комуністів, — журналістка

22 жовтня 2017 - 13:10
Facebook Twitter Google+
Оксана Пеленська розповідає про партії, які пройшли до парламенту Чехії
Бабіш запросив на переговори щодо співкерівництва парламентом комуністів, — журналістка / Програми на Громадському радіо

На зв’язку зі студією — журналістка «Радіо Свобода» Оксана Пеленська.

Наталя Соколенко: Чи справді Україні можна трошки перевести дух після заяви переможця парламентських виборів Андрія Бабіша про те, що новий уряд Чехії не буде проросійським?

Оксана Пеленська: Я повинна сказати, що такі заяви вже пролунали. Андрій Бабіш сказав, що не треба лякати людей поворотом на схід. З іншого боку, політологи бояться, що через протестні партії, які увійшли до парламенту вперше, стабільності у політичному житті, мабуть, не буде.

Вперше в історії Чехії до парламенту увійшло аж 9 партій. З них традиційними є лише три. Сьогодні вранці я довідалася, що Андрій Бабіш уже розпочав переговори щодо складу керівництва парламенту. Першою партією, яку він запросив на переговори, була Комуністична партія Чехії і Моравії.

Читайте також: Потенциальную коалицию в Чехии называют «вариантом ужасов», — чешский журналист

Вікторія Єрмолаєва: Вчора пролунала думка, що для України найгіршим варіантом розвитку буде співпраця Бабіша з чинним президентом Чехії. А що ж може означати співпраця з комуністичною партією?

Оксана Пеленська: Це справді дуже цікава ситуація. Комуністи увійшли до парламенту, хоча вони втратили дуже багато мандатів. Їхній голос, напевно, вже не буде таким гучним.

З ким буде співпрацювати партія-переможець? Говорити про це дуже важко. Партія піратів, третя найсильніша політична сила, вже заявила, що вони в жодному випадку не підуть до коаліції, не підуть на співпрацю з партією АNО в разі, якщо прем’єром буде призначений Бабіш (ймовірно, воно так і буде).

Багато лідерів партій заявили, що не будуть співпрацювати з прем’єром Бабішем, якщо його призначать, тому що він є під судом. Поліція відкрила справу проти Бабіша.

Наталя Соколенко: До кінця не з’ясовано питання співпраці Бабіша з КДБ.

Оксана Пеленська: Це складне питання. Звичайно, воно не додає плюсів репутації Андрія Бабіша. Він за національністю словак, був громадянином Словацької Республіки. Головні документи, які підтверджують його співпрацю з органами комуністичної безпеки, надійшли зі Словаччини. Андрій Бабіш був надзвичайно обурений. Ці слова і це підтвердження надійшли приблизно за тиждень до виборів. Він сказав, що справа сфабрикована, і, здається, подав до суду. Фактично людина під двома прицілами – нечесність в освоєнні фондів з ЄС та співпраця з комуністичною службою безпеки. З такою репутацією його політичний рух виграв вибори. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.