Слухати

«Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»: презентовано новий путівник для вчителя

27 січня 2018 - 14:42
Facebook Twitter Google+
27 січня - День пам’яті жертв Голокосту. Про новий посібник для вчителів історії розповів директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський

anatoliy_podolskyy.jpg

Анатолій Подольський // Громадське радіо
Анатолій Подольський
Громадське радіо

Тираж посібника «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя» з’явиться вже протягом місяця. Це наслідок співпраці чотирьох інституцій: Українського центру вивчення історії Голокосту, Українського інституту національної пам’яті, Музею історії Києва та Громадського комітету «Бабин Яр».

Цей посібник призначений для вчителів, які викладають у старших класах, але також є окремий розділ для середнього шкільного віку.

Про новий путівник та пам’ять про Бабин Яр розповідає директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський:

«Цей посібник не про історію Бабиного Яру. Він про пам’ять про Бабин Яр. Безумовно – на фоні історичних знань та контексту. Розділи цього посібника мають наступні назви: «Пам’ять та історія», «Пам’ять і людина», «Пам’ять і культура», «Пам’ять і суспільство», «Пам’ять і політика».

Головне — те, що в суспільстві було забуто в радянські часи, — це трагедія євреїв України, яка є частиною української історії. І не тільки євреїв України. В Бабиному Яру загинули інші жертви – військовополонені, радянське та націоналістичне підпілля, психічнохворі, роми. Але євреїв було більше, і Бабин Яр як символ Голокосту відомий у світі. Ті моторошні два дні 29-30 вересня 1941 року забрали життя у київських євреїв, а потім й у інших людей.

І сьогодні — це повернення цієї важкої історії до загального наративу. І посібник каже про пам’ять, про тих людей, в яких у насильницький спосіб відібрали життя, пам’ять, яка в радянські часи була заборонена».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.