Слухати

Блокування російських соцмереж — не цензура, а економічна необхідність, — Мінінформполітики

17 травня 2017 - 14:38
Facebook Twitter Google+
Указ президента про нові санкції проти РФ, що передбачають, зокрема, блокування доступу до російських соцмереж обговорюємо з Артемом Біденком, держсекретарем міністерства інформаційної політики
Блокування російських соцмереж — не цензура, а економічна необхідність, — Мінінформполітики / Програми на Громадському радіо

Вчора президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній. Серед них соцмережі «Вконтакте», «Одноклассники», компанія «Яндекс» тощо. Указ розміщено на сайті президента.

«Я прийшов із громадського сектору, якби така новина мене застала, коли я був поза владою, перше, про що б я задумався: мабуть, влада від чогось відволікає увагу і щось сталося. Оскільки я перебуваю у владі і розумію всі ці бюрократичні процеси, можу відверто сказати, що рішення є одним із системних, воно досить довго готувалося в надрах РНБО. Воно не є спонтанним», — говорить Артем Біденко.

«Ми всі сконцентрувалися на розгляді соціальних мереж як певних ЗМІ і на введенні санкцій як на певній цензурі чи забороні доступу до цих сайтів, що фактично так не є. Важливо розуміти, що це тимчасовий захід на час ведення гібридної війни, обмеження доступу до ресурсів, які на думку правоохоронних органів (і є достатньо фактів і аргументів), наносять шкоду територіальній цілісності України, безпеці населення, через які здійснюється нежурналістська діяльність, поширюється піратський контент, відбувається організація груп, іноді навіть злочинних, які мають на меті якщо не повалення державного ладу України, як мінімум нанесення певної шкоди. В США деякі провайдери закрили доступ до цих соцмереж як таких, що мають піратський контент».

Також держсекретар міністерства інформаційної політики зазначив, що не передбачено покарання людям, які користуватимуться підсанкційними ресурсами.

«Нема ніякого покарання людям, які продовжуватимуть заходити на ці сайти через різні анонімайзери, Tor. Йдеться, в першу чергу, про певні економічні обмеження, обмеження на перетік ресурсів. Ми говоримо про електронні гаманці, про рекламу, про фінансування, податки і про те, що нам треба ускладнити цим злочинним угрупованням комунікацію в ресурсах, які повністю контролюються владою ворожої нам держави. Це ключова мотивація».

Повний варіант розмови слухайте в аудіоверсії. Тисніть блакитний трикутник праворуч вгорі. Щоби скачати файл і послухати пізніше, натисніть на хмарку.

 

 

rh.jpg

За підтримки //
За підтримки

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.