Слухати

Це щастя - мати наукову станцію в Антарктиді, нам заздрить багато країн, - Оксана Савенко

19 травня 2018 - 13:04
Facebook Twitter Google+
Біолог Оксана Савенко - про нещодавню експедицію на станцію «Академік Вернадський» та наукові здобутки експедиції
Це щастя - мати наукову станцію в Антарктиді, нам заздрить багато країн, - Оксана Савенко / Програми на Громадському радіо

Оксана Савенко досліджує морських ссавців – китів, тюленів, дельфінів і, за її словами, давно мріяла потрапити в Антарктиду, але раніше не могла цього зробити:

«Ще під час навчання в університеті я мріяла потрапити в Антарктиду, мої викладачі зоологи брали участь в українських антарктичних експедиціях, але раніше жінка не могла потрапити туди. Тому я вирішила здобувати досвід у Північній Пацифіці — працювала морським біологом у багатьох експедиціях у Тихому океані. І тепер часи змінилися.

До наукового Антарктичного центру України прийшов новий керівник із новим баченням — Євген Дикий. Він запросив мене, але не лише мене, а й багатьох молодих спеціалістів, серед них багато дівчат, які працювали та навчалися за кордоном, брали участь у міжнародних проектах і мають досвід».

У ефірі Громадського радіо Оксана Савенко розповіла про те, як вдалося потрапити на наукову станцію ім. Вернадського в Антарктиді, як туди добиралися та що саме робили:

«Я була учасницею сезонної експедиції – це люди, які їздять на короткий термін, збирають багато зразків, роблять багато термінової роботи, а потім повертаються в Україну чи в якісь європейські лабораторії та працюють з цими зразками. Ми добиралися двома групами – невелика група,  в якій була я, на американському криголамі з американськими колегами, а більшість українських науковців — на українському рибальському судні».

Слухайте розмову з Оксаною Савенко в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.