Слухати

Частину відповідальності за освіту треба передавати дитині, - фахівчиня з альтернативної освіти

27 грудня 2017 - 14:23
Facebook Twitter Google+
Якими є перспективи «Нової української школи»? Говоримо з Наталією Тарченко, фахівчинею з альтернативної освіти
Частину відповідальності за освіту треба передавати дитині, - фахівчиня з альтернативної освіти / Програми на Громадському радіо

Говоримо про різні аспекти сучасної освіти, зокрема – про роль вчителя, мотивацію учня та альтернативну освіту.

У нашому сучасному світі абсолютно змінюється роль вчителя. Раніше вчитель був джерелом знань, який приходив і передавав інформацію учням, сьогодні ж – має розвивати навички та компетенції дітей, розповідає Наталія Тарченко:

«На сегодняшний день вся информация лежит в пяти секундах, в двух кликах Гугла. Задача учителя становится совершенно другой — научить, развить в детях навыки и компетенции. Это навыки критичного мышления, навыки анализа и умение применять эту информацию».

Філософія роботи альтернативної школи – це розуміння того, що дитина має такі ж права, як і дорослий, дитина може робити вибір самостійно. І цей вибір інколи набагато більш правильний, чим вибір її батьків, говорить фахівчиня та засновниця альтернативної школи:

«В сегодняшней системе мы знаем, что ребенок должен учиться, выучить такие-то предметы и такое-то количество тем. А в демократических, альтернативных школах ему дают возможность выбора».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.