Слухати

Чому багато українців незадоволені реформами в країні?

04 січня 2018 - 13:47
Facebook Twitter Google+
Міркуємо з Виконавчим директором Центру економічної стратегії Глібом Вишлінським
Чому багато українців незадоволені реформами в країні? / Програми на Громадському радіо

Згідно опитувань різних соціологічних служб українці не дуже задоволені реформами, які відбуваються в країні. Хоча представники міністерств часто говорять, що все більш-менш просувається і економіка поступово зростає.

«Те, що ми бачимо з опитувань, які відповідають на питання про ставлення до реформ, маємо зіставляти з іншими опитуваннями – щодо довіри до політичних лідерів, до політичних партій тощо. 

Якщо говоримо про ставлення українців до тих змін, які відбуваються (до яких часто позитивно ставляться експерти, які рекламують урядовці), проблема в тому, що громадяни просто не довіряють тим, хто є лідерами цих реформ – політикам.

Сьогодні немає жодного політичного лідера в Україні (чи це влада, чи опозиція) з першого ешелону, який чи яка мали б баланс довіри кращий, ніж -50%. Ключові люди, які приймають рішення (президент, прем’єр, голова ВРУ) мають частку громадян, які довіряють їм, готові були б підтримати їхні дії, на рівні 10-20%. Відповідно – це впливає на ставлення до реформ, якщо ми питаємо просто про ставлення до конкретної реформи, не вказуючи про що йдеться», — говорить Гліб Вишлінський.

Про створення незалежних інституцій та сильних лідерів як вихід із «замкненого кола» слухайте у повній версії розмови в доданому звуковому файлі.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.