Слухати

Чому чехи проголосували за олігарха, з яким ніхто не хоче створювати коаліцію?

24 жовтня 2017 - 15:56
Facebook Twitter Google+
Хто і чому переміг на парламентських виборах у Чехії?

yuriy_panchenko.jpg

 Юрій Панченко // Громадське радіо
Юрій Панченко
Громадське радіо

Розказав Юрій Панченко, редактор «Європейської правди».

На парламентських виборах переміг бізнесмен Андрій Бабіш, якого називають другим Трампом.

«Андрій Бабіш – одна із найбагатших людей Чехії. Його статки оцінюють в 4 з хвостиком мільярда доларів. Він власник компанії, яка виробляє приблизно половину харчової промисловості і значну частину хімічної. Крім того, він медіамагнат, який має в своєму портфелі дві з трьох найбільш тиражованих газет у Чехії.

Партія, яку він заснував — «АНО», бере участь у виборах вдруге. Перший раз вона посіла друге місце, увійшли в коаліцію, Бабіш став міністром фінансів, але через корупційні скандали був вимушений піти у відставку», —  розповів Юрій Панченко.

За словами Юрія Панченка, ні Бабіш, ні його партія не мають ніякої ідеологічної ідеї.

«Ні його партія, ні Бабіш ідеології не мають. Основна ідея його транспарантів – це схематичний чиновник, який каже бла-бла-бла, а Бабіш його душить. Немов одні розмовляють, а вони пашуть. Тобто це лідерська партія, яка і фінансується Андрієм Бабішем. Його електорат – це пенсіонери, периферія та люди, які не дуже забезпечені», — зазначив журналіст.

Він розповів, що в уряді Чехії поки немає бажання створювати коаліцію з Андрієм Бабішем.  

«Вчора Земан надав Бабішу повноваження формувати уряд, тобто робити коаліцію, але суттєвий момент в тому, що партії не хочуть з ним створювати коаліцію. Мабуть, причина в тому, що правляча партія — соціал-демократи отримали ганебне шосте місце саме тому, що на фініші вони дуже мляво провели дебати з Бабішем, і всі казали, що всі готуються до коаліції з ним. Я думаю, що це остаточно підкосило їхні шанси. І ситуація така – більшість партій наразі не хочуть створювати з ним коаліцію, тому зараз невідомо, з ким він буде блокуватися», — додав Юрій Панченко.

Повну версію розмови можна прослухати в доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.