Слухати

Чому громадські організації вимагають дати старт медреформі до парламентських канікул?

10 липня 2017 - 13:03
Facebook Twitter Google+
У Києві провели акцію «Пам’ятник жертвам медичного популізму»
Чому громадські організації вимагають дати старт медреформі до парламентських канікул? / Програми на Громадському радіо

Гостя ефіру — співзасновниця фонду «Таблеточки» Ірина Литовченко.

Ірина Литовченко: За ті роки, коли ми переконували себе, що у нас є безкоштовна медицина, ми втратили неймовірну кількість людей. Щодня помирає близько 100 людей, яких можна було б врятувати. Чи потрібна нам така «безкоштовна» медицина? Ми з пацієнтами хочемо показати, що люди втомилися від цієї брехні.

Любомир Ференс: Ви будете вимагати проголосувати законопроекти з медичної реформи до парламентських канікул. В іншому випадку — медична реформа буде відкладена ще як мінімум на рік. Чому?

Ірина Литовченко: Ті зміни, які пропонує МОЗ і підтримують пацієнтські організації, передбачають зміну фінансування медичної системи. Це зміни в бюджетний процес. Вони мають бути внесені до фіналізації бюджету 2018 року. Чи будуть її робити в 2019 році? Це велике питання, бо це передвиборчий рік.

 

 

Ірина Славінська: Як рахується кількість людей, яких можна було б урятувати?

Ірина Литовченко: Є статистика ВООЗ, яка фіксує, від яких захворювань в країні помирає певна кількість пацієнтів. Ми дивилися, які з цих випадків ми могли б врятувати. Ідеться про те, що в сільському фельдшерсько-акушерському пункті немає звичайних речей, які могли б допомогти прямо на місці.

Ірина Славінська: Що зміниться внаслідок медреформи?

Ірина Литовченко: Для онкохворих дітей найважливішим буде те, що нові принципи роботи, електронна охорона здоров’я, зможуть нам допомогти дізнатися, скільки насправді в Україні онкохворих дітей, скільки насправді ми витрачаємо на їх лікування. У нашої країни є дуже хороший бюджет на закупівлю медикаментів для онкохворих дітей. Ми могли б на 100%  закрити потреби всіх онкохворих дітей. Це стверджують експерти, яких ми залучали.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

rh.jpg

За підтримки //
За підтримки

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.