Слухати

Чому київські комунальники обрізають дерева з грубими порушеннями та як цьому протидіяти?

12 січня 2018 - 13:35
Facebook Twitter Google+
За півтора року київські комунальники вирубали чи кронували майже 100 тисяч дерев, значну частину з них - з грубими порушеннями правил, - говорить дослідник міського середовища Ігор Тищенко

Обрізка дерев зі стандартної процедури з догляду перетворилася в процедуру швидкого викачування грошей, говорить урбаніст.

У четвер, 11 січня, відбулось публічне обговорення проблем, пов’язаних з обрізкою дерев у Києві, що проводиться з грубим порушенням правил.

«Найважливіша теза обговорення, що комунальні підприємства, зокрема — Київзеленбуд, КП Плесо, районні підприємства, які працюють за кошти платників податків, у той же час — поза будь-яким контролем щодо утримання та розвитку зелених насаджень.

Вони працюють за наші з вами кошти, але контролювати, що і як вони роблять, неможливо. Була теза про те, що сферу потрібно реформувати – бачити, контролювати, як і на що вони витрачають кошти й уникати тієї ситуації, яка склалася зараз, коли вони за півтора року знищили цілий ліс дерев у Києві», — каже дослідник міського середовища, співредактор серії збірок «Урбаністичні студії».

Обрізання дерев – це один із видів догляду за зеленими насадженнями в місті, за правильного застосування не шкодить дереву та зберігає його естетичний вигляд, відзначив урбаніст.

«Те обрізання, яке, як правило, практикується в Києві, — так зване кронування або топінг – коли залишається пеньок на три-чотири метри, коли обрізають всі гілки й від тополі залишається стовбур як телеграфний стовп. Воно неправильне, не практикується приватними фахівцями, воно є радше наслідком того типу менеджменту, підходів до управління, які є в Києві. А саме – обрізання заради збільшення бюджетів комунальних підприємств».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.