Слухати

Чому навесні не треба «рятувати» пташенят? Думка біолога / Програми на Громадському радіо
flickr carl & tracy gossett / Скачати зображення

Чому навесні не треба «рятувати» пташенят? Думка біолога

12 квітня 2017 - 12:17
Facebook Twitter Google+
Шансів вижити у дикій природі у пташенят набагато більше, ніж з нашою допомогою, вважає Євгенія Яніш, кандидатка біологічних наук, молодша наукова співробітниця Інституту зоології імені І.І.Шмальгауза

Хоч для декого така думка може звучати суперечливо, Євгенія Яніш ретельно роз’яснила свою позицію для «Громадського радіо»: 

Зараз більшість пташенят ще у гнізді, але за два-три тижні почнеться виліт. У містах, зокрема, з’явиться дуже багато пташенят під кущами. Люди будуть іти, дивитимуться на них і вважатимуть, що пташеня випало з гнізда і його треба рятувати.

Проблема в тому, що якщо пташеня забрати в цей період додому, – люди не знають, як його годувати, що з ним далі робити і в 99%  пташеня гине.

Якщо ви побачили пташеня – просто пройдіть поруч.

Якщо пташенят не рятувати – у них є шанс вижити.

Не слід пташенят також забирати додому, щоб не наражати на небезпеку себе і своїх близьких. Не варто забувати, що як дорослі птахи, так і маленькі пташенята можуть бути переносниками вірусних захворювань і паразитів.

Найкраще, коли пташенята лишаються у дикій природі.

Якщо на пташеня ніхто не нападає, не видно переломів, не видно крові, то його рятувати непотрібно.

ФОТО. Матеріал проілюстровано чудовим фото, що належить carl & tracy gossett

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.