Слухати

Чому Україна досі не досягла докризового економічного рівня й до чого тут транш МВФ?

02 червня 2018 - 14:26
Facebook Twitter Google+
Які загрози нависли для вітчизняною економікою - міркуємо з Ілоною Сологуб
Чому Україна досі не досягла докризового економічного рівня й до чого тут транш МВФ? / Програми на Громадському радіо

Ілона Сологуб, старший аналітик Київської школи економіки — про наслідки від неотримання траншу МВФ та макроекономічні ризики для України.

 

«Щоб отримати гроші від МВФ, потрібно пройти певну процедуру. Найперша умова – Антикорупційний суд. Навіть якщо буде прийнято закон, мають ще пройти узгодження всередині МВФ – збирається його рада, після чого приймається рішення про виділення коштів. Але поки що закон про Антикорупційний суд не прийнятий», — нагадує Ілона Сологуб умови отримання траншу МВФ.

Якщо ми не отримаємо гроші від МВФ, то валюту на виплати за зовнішнім боргом, які очікують нас у 2019, 2020, все одно потрібно буде десь брати, відзначила гостя.

«Де можна її брати? Запозичити на зовнішньому ринку (під доволі високий відсоток, набагато вищий, ніж у МВФ), купити на внутрішньому ринку (валюта надходить в країну від експорту, уряд може купити її на внутрішньому ринку). Відповідно — створюється тиск на валютний курс, коли є великий попит на валюту: або Нацбанк продає резерви, або курс зростає. Зрозуміло, що нізвідки гроші не з’являться».

Зазвичай гроші МВФ ідуть до резервів Національного банку. Але також це ще й сигнал для інших міжнародних донорів і приватних інвесторів, що з країною можна працювати, — акцентує  Ілона Сологуб.

«Тобто якщо не буде грошей МВФ, так само не буде, як мінімум, грошей Євросоюзу. Інші інвестори, приватні та інституційні в тому числі, отримають сигнал, що щось негаразд».

Слухайте розмову з експерткою в доданому звуковому файлі.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.