Чому Україна відстає від Білорусі та Польщі за забезпеченістю Інтернетом?

18 червня 2017 - 15:08
Facebook Twitter Google+
Олександр Шелест, експерт сектору IT і Телекому BRDO, розповів про дослідження щодо доступу до Інтернету в Україні та ринок широкосмугового Інтернету

Нещодавно відбувся круглий стіл, присвячений темі доступності послуг широкосмугового доступу до мережі Інтернет (ШСД) в Україні.

shelest.jpg

Олександр Шелест // Громадське радіо
Олександр Шелест
Громадське радіо

«Дослідження було непросто проводити, оскільки в Україні нема (і не збираються державою) належних даних щодо широкосмугового доступу. Якщо в європейських країнах, в Америці є надзвичайно багато актуальної статистики, в Україні ці дані збираються, на жаль, абияк і далеко не в повному обсязі. Якщо судити з того, що є, то Україна дуже сильно відстає і від розвинених країн і навіть від сусідів по колишньому Радянському Союзу: Росії, Білорусі та Польщі», — розповів Олександр Шелест

Експерт зазначив, що в українському законодавстві не існує навіть офіційного визначення ШСД, не кажучи вже про конкретні програми розвитку мереж.

«Якщо брати єдиний показник проникнення широкосмугового доступу в Україні, яким оперує наша держава, — це 11,8 абонентів на 100 осіб. В Росії — близько 19, в Словаччині — близько 25, а в Білорусі — 31.

В усьому світі є визначення широкосмугового Інтернету за швидкістю: це постійна можливість підключення до Інтернету зі швидкістю не менше, ніж —  кожна країна визначає нижню планку. В США це 25 Мбіт/с, в Європі — 30 Мбіт/с, в Україні зазначено лише в документі Національної комісії з питань зв’язку та інформації, що широкосмуговий доступ — це швидкий доступ, але наскільки — ніхто не знає», — говорить експерт.

Більше про те, чому Україна відстає від світу за забезпеченістю населення Інтернетом, слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.