Слухати

Чому в Україні немає якісних медіа, які пишуть на економічні теми?

10 жовтня 2017 - 13:32
Facebook Twitter Google+
Спад економіки, прихід онлайн-ЗМІ та відсутність бізнес-моделі, — це головні, на думку головного редактора видання «VoxUkraine» причини, чому в Україні немає якісних медіа, що пишуть про економіку

borys_davydenko_1.jpg

Борис Давиденко // Громадське радіо
Борис Давиденко
Громадське радіо

У студії Громадського радіо Борис Давиденко, головний редактор видання «VoxUkraine». Він розповів, чому, на його думку, в Україні проблеми з економічною журналістикою:

«Економічної журналістики майже немає. Є талановиті журналісти, але для 42-х мільйонної країни 10, 15 чи навіть 20 людей, які розбираються в своїх темах, і можуть писати про свої ринки – це дуже мало. Тут треба сказати, що українській діловій пресі трохи не пощастило. У неї були об’єктивні проблеми, такі як спад економіки, та велика проблема чи нагода – прихід digital ЗМІ – інтернет ЗМІ. Дійсно, українські ділові ЗМІ не встигли стати на ноги, коли прийшла ця руйнівна хвиля онлайн. 10 років тому в Україні було, мабуть, три щоденні ділові газети, п’ять чи шість щотижневих видань, і декілька щомісячних видань. Зараз ми маємо, в кращому випадку, близько десяти ділових чи економічних відділів при редакціях. Але це досить маленькі структури, де працюють три-п’ять, максимум сім людей, і це зовсім не можна назвати діловими редакціями». Тут справді є доля невезіння. Інша проблема в тому, що немає людей, які знайдуть бізнес-модель, при якій бізнес-ЗМІ зможе бути незалежним і прибутковим. Це головна і велика проблема, яку ми намагаємось вирішити», – розповів Борис Давиденко.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.