Слухати

Чому важливий закон про відсоткову благодійність?

10 січня 2018 - 13:34
Facebook Twitter Google+
Про благодійність та конкурс «Благодійна Україна» говоримо з Ларисою Мудрак, віце-президенткою Асоціації благодійників Лариса Мудрак
Чому важливий закон про відсоткову благодійність? / Програми на Громадському радіо

Починається 11-й національний конкурс «Благодійна Україна» — чим цьогорічний відрізняється від попередніх, і що це таке — змагання у благодійності?

Про цьогорічний конкурс розповідає віце-президентка Асоціації благодійників Лариса Мудрак:

«В цьому році до нас долучаються різні регіони. Цей процес почався в 2011 році – було тільки два чи три регіони, які проводили свої національні конкурси. Це надзвичайно тішить, бо це власна ініціатива людей.

В цьому році, я сподіваюсь, у нас вже буде, окрім регіональних традиційних Вінниччини, Одещини, Херсонщини, Хмельниччини, Львівщини, Буковини, можливо, буде Благодійна Харківщина, Благодійна Житомирщина», — говорить Лариса Мудрак.

Конкурс розвивався в контексті роботи та популяризації меценатства та благодійності в середовищі бізнесу. Головні номінації – благодійність великого бізнесу, середнього бізнесу, малого бізнесу, корпоративна благодійність, колективне волонтерство, всеукраїнська та регіональна благодійність в різних сферах.

Подаватися можуть тільки недержавні організації та фізичні особи.

Говоримо також про оподаткування благодійної діяльності, відповідно – потребу звільняти благодійність від оподаткування:

«Це одна з функцій фонду і системна робота, яка ведеться вже сім років, була почата, коли президентом був Віктор Ющенко. Ні тоді, ні за інших двох президентів не вдається провести омріяний закон про «відсоткову філантропію», який є основою роботи в багатьох європейський країнах, вже є в Румунії та в Молдові», — говорить гостя.

Чим важливий закон про «відсоткову благодійність» — слухайте про це, а також про конкурс в повній версії розмови в доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.