Слухати

Чому жінкам в Україні було заборонено працювати водолазами та далекобійниками? / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Чому жінкам в Україні було заборонено працювати водолазами та далекобійниками?

14 червня 2017 - 13:50
Facebook Twitter Google+
Міністерство охорони здоров’я підготувало проект наказу, який скасовує обмеження на будь-яку роботу для жінок. У студії коментує заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський

В Україні 450 професій все ще заборонені для жінок. МОН хоче «прорубати» шлях до рівності та можливості займатися цими професіями всім, тому міністерство підготувало проект наказу, що скасовує будь-які обмеження для жінок.

Зокрема, із заступником міністра охорони здоров’я намагалися розібратися, чим мотивована заборона займатися жінкам професіями з переліку:

«Та нічим, як і дуже багато чого в Радянському союзі. Логіка укладачів цього правила не завжди збагненна нам теперішнім. Іноді це могло відбуватися як ерзац-турбота про жінок. Іноді — це глупість і неосвіченість тодішніх науковців, експертів, іноді є якийсь хитрий задум.

Комусь здалося, що жінка не має права кермувати транспортним засобом де є 14 пасажирів, і питаєш себе: «Чому? Чому жінці можна бути водієм трамвая та тролейбуса, а автобуса – ні».

До того ж медична шкода переліку професій недоведена, додав Олександр Лінчевський

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.