Слухати

Чи має Україна платити Росії за перейменування міст?

22 травня 2016 - 14:23
Facebook Twitter Google+
З’ясовуємо з урбаністом Григорієм Мельничуком, чи повинна Україна сплачувати за перейменування міст і зміну кодів аеропортів, зокрема РФ
Чи має Україна платити Росії за перейменування міст? / Програми на Громадському радіо

Євген Павлюковський: Україна має сплачувати щось за зміну цих назв? Наприклад, на мапах картографічному товариству.

Григорій Мельничук: Про таку практику не дуже відомо. Не вперше в Україні йде хвиля перейменувань, у світі з’являються нові держави. Це питання більш схоже на політичний закид, а не суттєву проблему.

Євгенія Гончарук: Як відбуватиметься перейменування на картах? Це дорого обійдеться?

Григорій Мельничук: Перейменування на картах відбувається при випуску нових карт. При перевипуску, карти завжди уточнюються. Змінюються дороги, з’являються нові міста, деякі населені пункти зникають. Відповідно, уточнюються назви перейменованих населених пунктів.

Євгенія Гончарук: Була заява від представників РФ про те, що ми маємо заплатити, бо у них з нами є дорожні та авіасполучення.

Євген Павлюковський: Йшлося про зміну коду аеропорту у Дніпропетровську. Чи маємо ми щось платити щось РФ?

Григорій Мельничук: Питаннями кодів аеропортів займається російська влада, ІКАО. Це стосунки між Україною та ІКАО стосовно кодів аеропортів. Коди не є просто транслітерацією назви міст. Може виникнути ситуація, що він з часом буде або не буде змінений. Код має три-чотири літери. Він не на стільки прив’язаний до перейменування.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.