Слухати

Чи можна порахувати, скільки «Нафтогаз» зекономить від рішення Стокгольмського суду?

01 червня 2017 - 16:16
Facebook Twitter Google+
НАК Нафтогаз України отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти "Газпрому" за контрактом на поставку газу. Коментує Севгіль Мусаєва

Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги принципу «бери або плати» Газпрому за контрактом на постачання газу від 2009 року. 

«Це рішення юридично закріпило суть речей. Нафтогаз вже не користується формулою два роки, але юридичного рішення по цьому питання не було. Звичайно, це перемога, тому що раніше перед Україною, Нафтогазом і паливно-енергетичним комплексом було зобов’язання, яке наша державна компанія не виконувала, зважаючи на здоровий глузд», — говорить Севгіль Мусаєва, головна редакторка видання УП.

Також арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу стосовно формування ціни на російський газ і повністю скасував заборону на реекспорт газу.

Також Севгіль Мусаєва зазначила, що юридичного механізму повернення грошей від Газпрому нема і задоволення саме цього питання не відбулося. «Найголовніше — не потреба виконувати саме це рішення, лише юридично визначати у кого, як і за якою ціною ми купуємо газ», — говорить журналістка.

Повну версію розмови слухайте в доданому аудіофайлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.