Слухати

Напади з боку «правих» на КиївПрайд інформаційно діють ЛГБТ-руху на користь, — Кісь

14 червня 2017 - 12:54
Facebook Twitter Google+

Гості

Я дуже прошу наших опонентів утриматись від силових дій, бо ви ніколи не знаєте, хто може постраждати від них. На марші будуть не лише ЛГБТ-активісти, там будуть тисячі людей, — Зорян Кісь

Вчора опоненти акції КиївПрайд-2017 намагалися заблокували вхід у театр Мала Опера в Києві, де проходила офіційна церемонія відкриття фестивалю. Член оргкомітету КиївПрайду та активіст Зорян Кісь зазначив, що правоохоронці вчора виконали свою роботу ідеально, а також додав, що пікетувальників було не більше 20, а учасників церемонії відкриття — майже 200 людей. 

kis_zoryan.jpg

Зорян Кісь // «Громадське радіо»
Зорян Кісь
«Громадське радіо»

КиївПрайд — це наша нагода говорити за самих себе

«Наші опоненти намагалися заблокувати вхід, але їм це не вдалося. Як тільки вони спробували перешкодити першим гостям увійти до Опери, а вони намагалися зробити це в силовий спосіб, — поліція одразу виконала свою роботу і відмежувала їх на кілька метрів від Малої Опери і вони продовжили свій пікет, на який вони, звичайно, мають право. Хоча на цьому пікеті вони фактично повторювали тези російської пропаганди, міфи про «гейропу», про якусь пропаганду гомосексуальності, яка є вигадкою. Мені здається, цих людей просто ввели в оману, але мені здалося, вони справді вірили в те, що говорили», — говорить Зорян Кісь.

Також активіст розповів, що протягом всього тижня в рамках КиївПрайду відбудеться низка заходів:

«У нас є програма для 20 регіональних активістів, які приїхали взяти участь в прайд-тижні. Це навчально-ознайомча програма, бо для нас дуже важливо розвивати ініціативи в регіонах. Минулого тижня відбулися покази ЛГБТ-кіно, вони були дуже популярними та викликали ажіотаж». 

Нагадуємо, що у 2017 році КиївПрайд відбувається з 9 по 18 червня. Основною темою цьогорічної події є інклюзивність, права людина та солідарність. Марш Рівності 2017 завершуватиме прайд-тиждень і відбудеться в неділю 18 червня. 

«КиївПрайд — це наша нагода говорити за самих себе, бо наші опоненти дуже часто намагаються говорити за нас і вигадувати абсолютні нісенітниці про те, що ми намагаємось щось нав’язувати чи встановлювати гомодиктатуру в Україні. Зараз йдеться про наші базові права і наше право на мирні зібрання», — говорить Зорян Кісь.

Більш детально про підготовку до Маршу Рівності та події в рамках КиївПрайду слухайте в повній версії розмови в доданому звуковому файлі. 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.