Слухати

Цікавинки поетичної програми Книжкового Арсеналу. Прев’ю

09 квітня 2017 - 13:34
Facebook Twitter Google+
Про те, яку поезію почуємо цьогоріч на Книжковому Арсеналі, розповіла кураторка поетичної програми Анастасія Євдокимова
Цікавинки поетичної програми Книжкового Арсеналу. Прев’ю / Програми на Громадському радіо

Вже 17-21 травня у Мистецькому Арсеналі відбудеться VIІ міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво. Цього року темою Книжкового Арсеналу стане сміх, страх і сила, а приводом для її вибору стала 175-річна річниця виходу повного видання «Енеїди» Івана Котляревського.

«Раніше можна було прийти в будь-який день і потрапити на якісь колективні читання, де зібрано багато імен. Поетична сцена цього року відрізняється тим, що поетів можна буде почути лише раз, щоб автори більше цінували можливість виступу і того, що вони можуть показати свої доробки, бо поетична програма — це зріз найактуальнішого і найцікавішого в української поезії. І для глядачів — щоб вони цінували те, що можуть прийти і  в них є унікальна можливість поспілкуватися з автором, і це потрібно цінувати», — розповіла Анастасія Євдокимова.

«Цього року в поетичній програмі буде презентація нової книги Каті Бабкіної, Борис Херсонський із читаннями. Цього року також з’являється формат «Поетичні дуети». Це дуети, в яких ми об’єднаємо авторів різних поколінь і різних літературних груп. Якщо в програмі Ірини Славінської «Обмін речовин» письменники говорять між собою, то тут письменники читають. Анонсуємо, що це буде Іван Драч і Олег Коцарєв, Мирослав Лаюк і Сергій Жадан, Олег Короташ і Василь Герасим’юк, Мар’яна Савка і Людмила Таран.

Цього року в  нас будуть і традиційні презентації, і неочікувані повороти із різними видами мистецтва, і поезія заради поезії, де людина може просто віддатися слуханню.

Буде кураторська програма Євгена Стасіневича – набір лекцій від різних лекторів (письменників, літературознавців, критиків), які розповідають про найактуальніше. Ярина Цимбал розповість про поезію 30-х років, Остап Сливинський –  про сучасну польську літературу. Такого формату не вистачало Книжковому Арсеналу.

Дитяча програма буде і про те, як говорити з дітьми про книжки: прочитання і про читання – вся дитяча програма яка по-різному намагатиметься говорити про дитячу літературу.

Перформативна сцена цього року здивує. Будуть театральні читки, від «Золотих воріт» за оповіданнями Павла Ар’є, різні поєднання музики і поезії, пластики і поезії. Будуть поетичні читання з авторами молодшого покоління. Зокрема, нетрадиційна презентація збірки Павла Коробчука «Хвоя». Родзинка на перформативній сцені – харківський театр «Арабески» покаже виставу «Енеїда».

Дуже цікава подія — шоу від «ГИЧ оркестру». Приїжджає Райнхард Кляйст – дуже відомий світовий коміксист, який в режимі онлайн малюватиме комікс-скетчі, і це все буде в музичному оформленні «ГИЧ оркестру».

 

 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.