Слухати

ДБР треба буде очищуватися від кадрів, яких зараз обирають на конкурсах з непрозорими процедурами, - Лємєнов

09 серпня 2018 - 14:29
Facebook Twitter Google+
Говоримо з секретарем конкурсної комісії до центрального апарату Державного бюро розслідувань
ДБР треба буде очищуватися від кадрів, яких зараз обирають на конкурсах з непрозорими процедурами, - Лємєнов / Програми на Громадському радіо

На зв’язку зі студією — секретар конкурсної комісії до центрального апарату Державного бюро розслідувань Олександр Лємєнов.

Олександр Лємєнов: Як завжди, утворення нової інституції, нового органу правопорядку супроводжується намаганням політичних груп взяти під контроль цей орган і поставити його собі на службу.

Наталя Соколенко: Хто взяв під контроль і хто, на вашу думку, буде цей контроль здійснювати?

Олександр Лємєнов: Не те, щоб взяв під контроль. Є намагання, дуже чіткі і зрозумілі меседжі з боку «Народного фронту», БПП. «Народний фронт» я б навіть розподілив на 2 групи. Одна група — Пашинський, Турчинов, які фактично пролобіювали призначення на посаду директора ДБР Романа Трубу. Є друга група — Авакова та одного з його підлеглих. Вони спромоглися просунути цілу плеяду нинішніх підлеглих, в майбутньому просто колег по правоохоронній діяльності.

Наталя Соколенко: Як їм це вдалося? Конкурсна процедура не спрацювала у випадку добору до ДБР?

Олександр Лємєнов: Існує три конкурсні комісії. Найголовніша обирала трьох вищих керівників ДБР та керівників середньої ланки. Мова йде про так звану зовнішню комісію, яка створюється в складі 9 осіб — по три від парламенту, президента і уряду. Саме ця комісія максимально заполітизована та орієнтована на політичні групи і по факту репрезентує «Народний фронт» і БПП. Ця зовнішня комісія давно має бути давно усунена від конкурсу. Як максимум вона взагалі не мала обирати, але раз в законі прописано, то вона мала піти після обрання трьох керівників. Але вони почали обирати керівників середньої ланки і надалі будуть продовжувати, допоки ситуація не зміниться і в законодавство не будуть внесені зміни.

Наталя Соколенко: Важко уявити, як будуть співпрацювати люди, які пройшли поліграф, від яких відсіяли тих, хто має зв’язки з «ЛНР» і «ДНР», проблеми в роботі, і та група людей, які не проходили відсів.

Олександр Лємєнов: Кожен орган правопорядку, набираючи персонал, потім самоочищається. Таким чином йшли і НАБУ, й інші органи.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.