Слухати

«Де є культура, там є й країна», —  Саша Кольцова / Програми на Громадському радіо

«Де є культура, там є й країна», — Саша Кольцова

05 лютого 2016 - 14:40
Facebook Twitter Google+
Українська музика розвивається в багатьох жанрах, включаючи шансон, але ще не стала індустрією

kolcova.jpg

Саша Кольцова / Громадське радіо
Саша Кольцова
Громадське радіо

Про розвиток української музики говоримо з лідеркою гурту «Крихітка» Сашею Кольцовою. Співачка анонсує концерт 14 лютого за участі двох молодих гуртів і розповідає, що долучилася до роботи над «Музичною мапою України», яку готує видання «Українська правда», дозволить зробити більш видимою роботу українських музикантів з усіх регіонів країни.

Ірина Славінська: Розкажіть про ваш найближчий концерт.

Саша Кольцова: 14 лютого відбудеться концерт в клубі «Атлас» за участю двох молодих гуртів: НастяЗникає та Stepan i Meduza. Я вважаю, що київській публіці варто познайомитись з ними.

Ірина Славінська: Ви робите чимало роботи для того, щоб звертати увагу на тих, кого найменше видно. Наскільки добре видно і чути українську музику в ефірі?

Саша Кольцова:  Я роблю те, що для нас свого часу зробив гурт «Мертвий півень», який привіз наш гурт у Львів і представив місцевій публіці після фестивалю «Рок екзистенція». У той час було важливо мати таку протекцію, тому що про нову музику дізнавалися завдяки радіоефірам і концертам, інтернет іще не був таким важливим. Мені дуже приємно, коли знані продюсери звертають увагу на молодих виконавців і авторів, дають шанс публіці знати більше про музику, зроблену в Україні. І я поширюю хороші новини про українську музику. Збираю інформацію про все, що відбувається в Україні в музичному плані. Зокрема, я нещодавно натрапила на блоґ, присвячений українському ретро. У Канаді записано дуже багато класної інструментальної музики. Це цікавий матеріал, який можна слухати. Справа в тому, що ми майже нічого не знаємо про нашу музику. Українська музика певного періоду просто випала з уваги. Тому що її ніхто не висвітлював, не презентував. А української музики дуже багато.

 Дмитро Тузов: А коли все це може «вистрелити» в європейських чартах?

Ірина Славінська: Сьогодні є багато засобів доносити власну музику і без спроб потрапити в формати радіостанцій.

Саша Кольцова: Конкурувати з англомовною музикою важкувато, зважаючи на їх столітню історію звукозапису, досвіду виконавських шкіл. У наших виконавців також є кілька значних проривів. Ми знаємо, що і в Onukа, і в Джамали були непогані ефіри на радіо за кордоном, «Даха Браха».  Я думаю, що Катя Chilli, яка повертається на сцену, мала б міжнародний успіх. Вона має унікальний голос. У нас є чим збагатити музичний фонд Європи. Але у нас багато організаційних проблем.

Ірина Славінська: Наприклад?

Саша Кольцова: У нас немає інституту промоушену, або просування української музики за кордоном. Як це робить Швеція, яка є величезним експортером музики у світі. Шведи зараз царюють у поп-музиці, тому що на їхні студії приїздять світові зірки. Вони зараз — музичний центр Європи. Це справжня індустрія.

Дмитро Тузов: Наскільки багато залежить від продюсерів, які шукають таланти і докладають свої зусилля для того, щоб вивести виконавців на міжнародний рівень?

Саша Кольцова: Мені здається, що, якби не Ігор Тернопольський, то ми б не побачили ні Оnuka, Ні Джамалу, ні The Maneken. І багато інших прикладів. Це все робота менеджерів.

Ірина Славінська: Де слухати українську музику?

Саша Кольцова: Я долучилася до роботи над «Музичною мапою України», яку готує видання «Українська правда», що дозволить зробити більш видимою роботу українських музикантів з усіх регіонів країни. Там буде зібрано більше 200 гуртів з різних регіонів. Потрібно більше звертати уваги на локальний продукт саме з економічних міркувань. Ми маємо захищати своє. Музика і економіка дуже тісно пов`язані. Варто інвестувати саме в локальний культурний продукт, інакше нові покоління людей будуть асоціювати себе з радянським культурним надбанням. Вони мають асоціювати себе з Україною. Де є культура, там є країна.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.