Слухати

Демобілізований боєць АТО відкрив масажний кабінет

16 травня 2016 - 12:13
Facebook Twitter Google+
Після демобілізації Дмитро Крикун вирішив стати масажистом та відкрив «Кіборг-масаж»
Демобілізований боєць АТО відкрив масажний кабінет / Програми на Громадському радіо

Кабінет «Кіборг-масаж» працює у Києві (Турівська, 31). Завітати туди можуть всі охочі, а бійці АТО отримують масаж безкоштовно. 

Василь Шандро: Ви почали цю практику спочатку для своїх колег-бійців АТО?

Дмитро Крикун: Так. Першою думкою було займатися масажем для реабілітації хлопців (я і сам набув проблеми зі спиною). Вирішив і трохи заробляти грошей, щоб було за що жити. Я відкрив кабінет і роблю хлопцям безкоштовний масаж, а іншим — за кошти.

dmytro_krykun.jpeg

Дмитро Крикун // «Громадське радіо»
Дмитро Крикун
«Громадське радіо»

Василь Шандро: У вас є спеціальна освіта? Чи це просто хобі?

Дмитро Крикун: До війни це було хобі, коли демобілізувався — закінчив курси у школі «Партнер плюс». Поки не маю медичної освіти, але тепер уже сертифікований масажист.

Василь Шандро: А ви вступили до вишу?

Я відкрив кабінет і роблю хлопцям безкоштовний масаж, а іншим — за кошти.

Дмитро Крикун: Так. Вступив до КПІ, але забираю документи. Вважаю, що масажисту не потрібен диплом інженера з автоматизації. Хочу вступати в Інфіз на реабілітолога.

Василь Шандро: Наскільки ця ініціатива важлива для ваших колег? Вони не забезпечені кабінетами та приладдям для реабілітації?

Дмитро Крикун: Напевно, десь забезпечені. Але я, як один із демобілізованих, жодного разу не чув про державних масажистів. Чув і сам звертався до мануальщика, який допомагав мені. Але він не державний, а приватний підприємець. Він, як і я, віддавав свій час на допомогу.

Тетяна Трощинська: І полегшень на відкриття малого бізнесу не було?

Дмитро Крикун: Може і є, але я не шукав. Я закінчив курси, поставив ціль, що треба кабінет, довго шукав приміщення, набирався досвіду. Надіюсь, буду достойним для своїх клієнтів.

Тетяна Трощинська: Клієнти вже з’явились?

Дмитро Крикун: Так. Трішки є. Вже приходять хлопці.

Василь Шандро: Чому назва «Кіборг-масаж»? Ви вийшли з донецького аеропорту?

Дмитро Крикун: Не зовсім так. Я був там три доби, а в Пісках два місяці. Але це не з цим пов’язано. У мене є товариш, з яким я служив. Я потрапив у аеропорт завдяки йому. Він потім забрав мене у 95-ту бригаду (другий батальйон). Потім він перевівся, демобілізувався. Але ми досі спілкуємось.

Коли я закінчив курси, одразу вислав йому фото сертифіката у соцмережах. А він пожартував: «Що, будеш тепер робити у Києві кіборг-масаж?» Я засинав з цією думкою дві ночі. Я не вважаю себе ні кіборгом, ні героєм. Але чому не зробити цікаву назву, щоб виділитись серед конкуренції?

Я не вважаю себе ні кіборгом, ні героєм. Але чому не зробити цікаву назву, щоб виділитись серед конкуренції?

Василь Шандро: Для хлопців важливо приходити до вас. Адже крім фізичної допомоги є теми, про які ви можете говорити.

Дмитро Крикун: Так. У мене був фотограф — атошник. Зараз він демобілізувався. Віз зробив мені безкоштовну фотосесію. Прийшов з дружиною, а я зробив їм обом масаж для фотосесії. Вона тривала три години. І нам було про що говорити. Я стаю вже навіть психологом.

Тетяна Трощинська: А не було ідеї з’їздити на позиції?

Дмитро Крикун: Одразу була. Є і стіл. Але поки ціль була знайти приміщення і відкрити кабінет. Потім побачимо.

Василь Шандро: Наскільки на бойових позиціях потрібен масажист?

Дмитро Крикун: В Піски до нас приїжджав військовослужбовець Національної гвардії. Він був масажистом. Три години він робив там масаж. Було полегшення. Коли на передових люди ходять у бронежилетах — дуже велике навантаження йде на хребці, м’язи. Масаж — це обов’язково у мирному житті, а там — взагалі.

Масаж — це обов’язково у мирному житті, а там — взагалі.

Василь Шандро: Чи можна сказати, що ваші колеги більше приходять поговорити, ніж на масаж?

Дмитро Крикун: Ні. Сподіваюсь, вони приходять на масаж.

Василь Шандро: А цивільні люди, які приходять на масаж, якось реагують на те, що ви військовий?

Дмитро Крикун: Поки приходять ті, хто вже знають це. Я питав у всіх знайомих про назву (бо мені було ніяково через неї) чи будуть вони проти. Одна людина сказала, що мені треба готуватись до того, що відторгну від себе всіх «сєпарів». Приємно.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.