Слухати

Для багатьох ЛҐБТ — це лише про секс, але треба змінити цей дискурс — Amnesty International

Як змінити байдуже ставлення пересічних українців до порушення прав представників ЛҐБТІК-спільноти?

Про старт кампанії «Відверті», спрямованої на захист ЛҐБТІК-спільноти, розповіли гості студії: представниця Amnesty International Марія Гур’єва, представниця бюро соціальних комунікацій «До речі» Анна Почтаренко та координатор розвитку регіонів Amnesty International Сольдаду Ковалісіді.

«У сфері захисту ЛҐБТ-спільноти є безліч проблем, безліч порушень важливих прав людини. І в цій сфері реально досягнути відчутних змін. Ми подумали: що ми можемо зробити, щоб змусити людей задуматися над цим питанням? Над своїм негативним ставленням до ЛҐБТІК-людей, байдужим ставленням до порушення їхніх прав. І вирішили обіграти основний стереотип, буцімто ЛҐБТІК — це завжди про секс. А насправді за цими стереотипами стоять справжні люди, справжні історії», — розказала Марія Гур’єва про походження ініціативи «Відверті».

Сольдаду Ковалісіді поділився враженнями про обговорення теми ЛҐБТІК у регіонах: «Минулі два дні я проводив тренінг з прав людини для тренерів і тренерок із регіонів. Від перегляду відеоролику кампанії «Відверті» одразу ж спливали стереотипи, хоча в тренінгу брали участь люди, які займаються захистом меншин. Але я бачу, що їх переконують особисті історії: якщо представник ЛҐБТІК— професіонал, має сім’ю, базовану на знайомих для них цінностях».

«У поглядах на ЛҐБТІК-спільноту є два полярні табори. Приблизно 10 % — це самі представники спільноти, активісти, правозахисники і дуже ліберально налаштовані люди. І є невеличка кількість опонентів, які навряд чи колись перейдуть на наш бік: це люди з радикальними правими поглядами, релігійними консервативними поглядами. А решта людей не має своєї думки, уникає висловлювань на цю тему. Нам було важливо змусити задуматися саме цих людей», — означила мету кампанії Анна Почтаренко.

Більше про ініціативу «Відверті» — на офіційному сайті та фб-сторінці:

http://vidverti.com/

https://www.facebook.com/vidverticom/

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.