Слухати

До ДБР можуть потрапити особи із сумнівною репутацією й непідтвердженими статками, - Олександр Лємєнов

19 липня 2018 - 15:23
Facebook Twitter Google+
Чим займатиметься ДБР та як перевіряють тих, хто там працюватиме?
До ДБР можуть потрапити особи із сумнівною репутацією й непідтвердженими статками, - Олександр Лємєнов / Програми на Громадському радіо

Олександр Лємєнов, головний експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ, про ризики у процесі формування Державного Бюро Розслідувань.

Дмитро Тузов: Керівників середньої ланки має затвердити ДБР. Чи відповідають вони критеріям, які потрібні, щоб бути керівниками середньої ланки ДБР?

Олександр Лємєнов: З 27 осіб в 12 осіб не було знайдено репутаційних ризиків. 7 чоловік не мали ні позитиву, ні негативу. 8 осіб викликають певний ступінь недовіри, стосовно свого минулого або статків. Там великі суми коштів. Цікавий факт: одна людина, яка претендувала на посаду і в Центральний апарат, де моя комісія працює, і на керівну посаду, яку обирала зовнішня комісія. Через нашу комісію ця людина не пройшла, її прізвище Гаєвська-Ковбасюк — її чоловік колишній львівський прокурор і вона не змогла пояснити статки: будинок в Хотові, земельні ділянки, автомобіль за 100 000$, що був придбаний в 2012 році, коли її чоловік перебував на посаді. А зовнішня комісія сказала, що ця особа може очолити відділ комунікацій з громадськістю та ЗМІ. Ви б чули, що вона каже: що треба знаходити правильних журналістів, дружніх журналістів, що треба триматися окремо.

Дмитро Тузов: Ви сказали, що звернетесь до керівника ДБР пана Труби з тим, щоби він не наробив дурниць, і не взяв на роботу людей з корупційними ризиками. З вашого досвіду: керівник дослухається до вашої думки, до думки внутрішньої комісії, до думки активістів, які займаються цим моніторингом?

Олександр Лємєнов: Наскільки я розумію, він більше дослухається до політичних патронів, що йому радять зверху.

Дмитро Тузов: Хто це?

Олександр Лємєнов: Наприкла, один з стовбів «Народного фронту» — пан Пашинський, а також радники, наприклад, пан Моргун. Або екс-генпрокурор — пан Махніцький.

В списку більшість людей були репрезентовані, як люди Авакова або Купринця.

Дмитро Тузов: Одним з маркерів стало закриття справи про “рюкзаки Авакова” і на цій підставі говорять про збільшення впливів з боку «Народного фронту» на САП

Олександр Лємєнов: І про збільшення таких впливів говорять всередині ДБР. Тому, що список, який був опублікований Українською правдою, а потім доповнений Сергієм Лещенко, — в ньому більшість людей були репрезентовані, як люди Авакова або Купринця.

Дмитро Тузов: Треба пояснити, чому політики так активно цікавляться комплектацією ДБР, тобто нагадати компетенції. Чим воно буде займатись?

Олександр Лємєнов: Злочини, які вчиняються екс-президентами, нинішніми та колишніми членами уряду, народними депутатами, правоохоронцями, злочини щодо катування та військові злочини.

Дмитро Тузов: Себто політики самі будуть клієнтами ДБР?

Олександр Лємєнов: Вони й будуть безпосередньо клієнтами ДБР.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.