Слухати

Дональд Трамп залишився єдиним кандидатом від республіканської партії у США

06 травня 2016 - 16:06
Facebook Twitter Google+
Напередодні зняли свої кандидатури з виборчої гонки його суперники Джон Кейсік — губернатор штату Огайо і сенатор Тед Круз
Дональд Трамп залишився єдиним кандидатом від республіканської партії у США / Програми на Громадському радіо

Ситуацію, що склалася довкола виборів у США і зняттям двох кандидидатур від республіканської партії скайпом прокоментувала журналістка «Голосу Америки» Тетяна Ворожко з Вашингтону, а записала журналістка «Громадського радіо» Ірина Славінська.

«Передбачалося, що попередні вибори у республіканській партії будуть тривати до самого партійного з’їзду, який має відбутися у липні цього року у Клівленді.

Опоненти Трампа розраховували на те, що нікому не вдасться набрати 1237 делегатів. Це дуже складна система підрахунку. Але якщо набрати цю кількість автоматично — стаєте номінантом від республіканської партії на загальнонаціональних виборах. Сенатор від Техасу Тед Круз і Джон Кейсік розраховували, що ніхто не набере цієї кількості і делегати будуть голосувати ще раз та зможуть поміняти свою думку. Цей розрахунок не спрацював.

c108a6ce3b82d751df9361d1a38ffbb9.jpg

Дональд Трамп // ntv.ru
Дональд Трамп
ntv.ru

Потім в Індіані Тед Круз програв досить потужно. Деякі штати серед республіканців працюють за системою «переможець забирає все». В Індіані Трамп забрав всі голоси делегатів. Залишається Каліфорнія, Нью-Джерсі — там Трамп легко набирає ту кількість делегатів, якої йому не вистачає до 1237-ми.

Тому сили в штабах Теда Круза і Джона Кейсіка порахували, що ця стратегія вже не працює і вийшли з перегонів. Тому Дональд Трамп лишається єдиним кандидатом від республіканської партії.

На думку цих штабів, вплинуло і те, що голова партійного комітету республіканців заявив про те, що тепер усім потрібно об’єднуватись і підтримувати Трампа.

Від демократичної партії залишається два кандидати: Гіларі Клінтон і Берні Сандерс. Але демократи набирають голоси пропорційно і Берні Сандерс за підрахунком не має шансу здобути цю номінацію, але сказав що залишається до самого кінця».

Також журналістка коментує думки стосовно популярності Дональда Трампа:

«В його кампанії працює дуже мало людей і вони з ним їздять. У його штаб-квартирі кілька людей, з ним їздить прес-секретар (єдина людина, яка займається пресою, їй 25 років і вона ніколи не працювала прес-секретарем і журналістом). Але Дональд Трамп не сходить з екранів і дає рейтинги каналам, має 7 мільйонів людей на Твіттері та пише кілька твіттів на день.

Коли хтось інший намагається робити подібні речі — програє.

Є різні  думки. Одна стосується того, що він говорить те, що хочуть почути люди. Є також така думка, що це речі, які люди не говорять бо так не прийнято (наприклад, Трамп знущався з журналіста із інвалідністю).

В Америці створилась трохи «задушлива» атмосфера і на минулих виборах — якщо людина обмовилась у чомусь — це постійно транслювали медіа. Кандидати бояться щось казати. А Трамп дозволяє собі такі речі, які ніхто не може дозволити. Це забирає багато уваги. Коли хтось інший намагається робити подібні речі — програє.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.