Слухати

Директорів шкіл обиратимуть на конкурсі, — Микола Скиба

29 червня 2017 - 13:09
Facebook Twitter Google+
Експерт з освіти Українського інституту майбутнього розповідає про зміст проекту рамкового Закону України «Про освіту»
Директорів шкіл обиратимуть на конкурсі, — Микола Скиба / Програми на Громадському радіо

Гість ефіру — експерт з освіти Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

Що унормовує проект закону?

  • Він буде стосуватися практично кожного громадянина України, тому що законопроект вводить в правове поле поняття «неформальна», «інформальна освіта». Це означає, що визнається кваліфікація, яка набувається в сфері неформальної освіти.
  • Є план впровадження нової української школи. Законопроект іде у зв’язці з концепцією, ухваленою як політична програма.
  • Передбачено зростання фактичних заробітних плат вчителів, які стартуватимуть не з трьох прожиткових мінімумів, а з чотирьох.
  • Уже запущено пілотний проект опорних шкіл. У законопроекті прописано, що дітей мають возити шкільним автобусом.
  • Директори отримають більше повноважень, функції контролю, але є механізм громадських та піклувальних рад. Директори за новим законом мають обиратися на конкурсних засадах. Граничний термін перебування на посаді – 12 років.
  • Викладачу дається певна педагогічна свобода. Він може залишатися предметником або стати наставником, який буде координувати проекти. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.