Слухати

Фільм «Сильні духом» розповість про історію Юрія Яценка та інших українських політв’язнів у РФ / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Фільм «Сильні духом» розповість про історію Юрія Яценка та інших українських політв’язнів у РФ

28 жовтня 2017 - 13:47
Facebook Twitter Google+
Говоримо про зйомку нового фільму В’ячеслава Бігуна про українських політв’язнів у Російській Федерації

У студії Громадського радіо Юрій Яценко, колишній політв’язень, радник Міністра закордонних справ України та В’ячеслав Бігун, кінорежисер, юрист. Говоримо про новий фільм «Сильні духом», який зараз перебуває на етапі зйомки.

Юрій Яценко, який є героєм фільму, розповів про свої особисті думки та переживання під час зйомки:

«Особисто я помічаю по собі, що стиль, в якому я доношу інформацію – це стиль роботи з журналістами, і як правило, про свою історію я говорю одну і ту саму інформацію, і це вже схоже на певний завчений текст. Я це не аналізую, не переживаю, і, певною мірою, це не дуже добре, тому що я забуваю дуже багато важливих деталей, які зі  мною відбувались, а про це треба говорити, це треба зафіксувати, тому що я вважаю, що місія кожного політв’язня, який буде звільнений – по можливості повідомляти про порушення своїх прав зовнішньому світові, тому що до цих осіб одразу привертається велика увага, як зараз привертається велика увага до Чийгоза і Умерова, і тим потрібно скористатися для звільнення решти політв’язнів. Якщо говорити про сам фільм – я дуже багато згадую нового, відтворюється багато нової інформації, і я вважаю, що така стилістика може багато донести в емоційному плані до глядача, саме те, що відбувається з нашими в’язнями в Росії», – розповів Юрій Яценко.

«Є різні способи донесення історії, і тут хотілось би зробити це кінематографічно. Ми спробуємо по тональності, по викладу зробити це у спосіб, умовно кажучи, «від серця до серця», тобто це те, що, можливо, на іншому рівні донесе ті переживання, ту ситуацію, у якій опинилася людина, і може опинитися будь-хто, бо людей викрадають і на нашій території сьогодні», – сказав режисер В’ячеслав Бігун.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.