Слухати

Активісти вимагають від уряду закласти на енергоефективність 1% від держбюджету / Програми на Громадському радіо
Тетяна Довгань / Скачати зображення

Активісти вимагають від уряду закласти на енергоефективність 1% від держбюджету

11 листопада 2017 - 11:40
Facebook Twitter Google+
Вчора, 10 листопада, під Кабінетом Міністрів України відбулась акція протесту. Активісти вимагали збільшити державні витрати на енергоефективність. Спілкуємось з активістом Степаном Кушнірем

kushnir_0.jpg

Степан Кушнір // Громадське радіо
Степан Кушнір
Громадське радіо

У студії Громадського радіо – Степан Кушнір, Голова правління «Хмельницького молодіжного клубу розвитку». Спілкуємось про вимогу до уряду витрачати 1% від Державного бюджету України на енергоефективність.

«Мета нашої діяльності – звернути увагу на те, що сфера енергетики – це та сфера, яка найбільше забруднює середовище. Якщо брати викиди CO2 в атмосферу – то ми зрозуміємо, що вагома більшість викидів – саме з енергетичного сектору», – сказав Степан Кушнір.

Він також розповів про мету акції, яка вчора, 10 листопада відбулась під Кабінетом Міністрів України:

«Вчора на акції, яка відбулася під стінами Кабінету Міністрів, ми вимагали збільшення фінансування бюджету на сферу енергоефективності. Уряд в новинах говорить про те, що енергозбереження – це наш пріоритет, ми готові на це виділяти гроші, але по факту – закладено в бюджет на наступний рік всього лиш 800 мільйонів гривень, що можна собі уявити в еквіваленті 100 утеплених будинків», – сказав він.  

Активіст для прикладу порівняв суму, виділену на енергоефективність із сумою, що виділяється на субсидії:

«На субсидії в цьому році заклали на 60 разів більше. Але слід розуміти, що субсидії – це просто проїдання грошей, яке ніяк не стимулює до економії, а енергоефективність – це змога економити ресурси, принаймні, приблизно, на 40-50, можливо навіть і 60%, залежно від стану житлового сектору», – сказав він.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.