Слухати

Громадянська мережа «Опора» запустила ресурс для контролю за депутатами

05 березня 2016 - 16:57
Facebook Twitter Google+
Як голосують депутати? Чи дотримуються фракційної дисципліни? Це та інше можна відстежити на ресурсі rada4you.org, розповідає координатор Громадянської мережі «Опора» Юрій Лісовський
Громадянська мережа «Опора» запустила ресурс для контролю за депутатами   / Програми на Громадському радіо

Інтернет-додаток rada4you.org дає можливість побачити, як часто той чи інший депутат голосує, які законодавчі ініціативи системно підтримує, а які — ні.

20 160 305_090753_2.jpg

Юрій Лісовський /  «Громадське радіо»
Юрій Лісовський
«Громадське радіо»

Євгенія Гончарук: Як і чому виникла ідея створення проекту?

Юрій Лісовський: Проект називається «Вони голосують для тебе». Ідея полягає в тому, щоб забути, що говорять політики і дивитись на те, як вони голосують і які законопроекти підтримають.

Зараз дуже актуально показувати скріншоти, на яких показано лише одне, вибіркове голосування, але це не завжди відображає всю суть проблеми і не повністю характеризує погляди якогось конкретного депутата. Саме тому ми стягуємо з сайту Верховної Ради всі голосування і об’єднуємо їх під одну тему.

Василина Думан: Що цікавого вдалось виявити? Може звертали увагу на якісь окремі прізвища?

Юрій Лісовський: Несподіванок є всього декілька. Стосуються вони, переважно, реформ та ідеології. Юлія Тимошенко, наприклад, завжди голосує за безвізовий режим, але ніколи – за декомунізацію. Мустафа Джемілєв був помічений у переважній підтримці політики збільшення контролю партій за своїми осередкам.

Крім того, на основі зібраних нами даних можна створювати будь-які власні сервіси. Наприклад, ми на базі цих даних намагаємося оцінювати роботу мажоритарників. Відтак, знаємо, що за реформу енергосектору погано голосували депутати Луганської, Харківської і Донецької областей — як і за безвізові закони.

Також додаток відслідковує, чи дотримується народний обранець лінії фракції. Наприклад, депутат Віталій Чепинога з фракції «БПП» у 80% випадків голосує проти лінії фракції, а Ігор Шурма з «Опозиційного блоку» голосує проти своєї фракції у 57% випадків.

Євгенія Гончарук: Яким чином ви збираєте інформацію з сайту Верховної Ради?

Юрій Лісовський: Для цього нами був написаний спеціальний робот, який щодня стягує усю інформацію з сайту Верховної Ради, а потім ми її вже систематизуємо за різними критеріями

Василина Думан: Як депутати реагують на таку ініціативу?

Юрій Лісовський: Депутати активно реагують на цей інтернет-додаток, особливо в фейсбуці. Деякі — проти, деякі — ідеологічно за.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.