Слухати

Гроші на проміжні вибори є, але можуть бути фальсифікації, — Магера

13 липня 2016 - 12:13
Facebook Twitter Google+
Учора 238 депутатів прийняли законопроект №4865, який дозволить виділити Центральній виборчій комісії 27, 800 тисяч гривень на вибори 17 липня
Гроші на проміжні вибори є, але можуть бути фальсифікації, — Магера / Програми на Громадському радіо

Заступник голови Центральної виборчої комісії, Андрій Магера, телефоном розповів про виділення коштів на довибори та можливі загрози їх проведення. Працюють журналісти Любомир Ференс та Ірина Сампан.

Любомир Ференс: Чи все добре буде з цією сумою, гроші надійдуть на рахунки?

Андрій Магера: Думаю, все буде зроблено оперативно. Вірю, що президент не буде затягувати з підписанням закону. Щоб фінансові структури працювали злагоджено, а кошти найближчим часом надійшли на рахунки ЦВК.

andriy_magera.jpg

Андрій Магера // «Громадське радіо»
Андрій Магера
«Громадське радіо»

Ірина Сампан: А на що підуть ці кошти?

Андрій Магера: Спочатку я говорив про те, що в бюджеті кошти виділялися для виборів у чотирьох округах. Запланувати якусь конкретну суму кількості округів, де можуть теоретично відбутися такі вибори, було неможливо. По факту ми отримали вибори у семи округах. Різниця вийшла у трьох, які не були передбачені. Коли починався виборчий процес, ЦВК розподілила кошти пропорційно між сімома округами. На самому початку нестача була очевидною.

Понад 80% видатків на проведення парламентських, президентських виборів — це заробітна плата членів дільничних і окружних виборчих комісій. І вирахування на цю заробітну плату, як правило, це обов’язкові податки і збори до бюджету.

Любомир Ференс: Ольга Айвазовська заявляла, що фракції і групи не виявляють інтересу до запропонованих 11 кандидатів. Підкреслила, що старий склад може бути використаний для маніпуляцій з боку учасників виборів. Що ви про це думаєте?

Андрій Магера: Саме зараз іде розпал виборчого процесу в семи округах. Очевидно, найбільш ймовірним часом, коли зміни можуть відбутись, буде вже вересень-жовтень. Думаю, кардинально це не вплине на позицію ЦВК: питання не в ній, а в тому, наскільки штаби кандидатів триматимуться в рамках закону і не стануть порушувати виборчого законодавства.

Любомир Ференс: Але Ольга Айвазовська говорила, що фракції і групи не виявляють інтересу до кандидатів. Наскільки мені відомо, лише одна фракція зустрілася з десятьма з 11 кандидатів.

Андрій Магера: Скажу дипломатично. Одна фракція зустрілася, отримала представництво в ЦВК за цим поданням. Яким чином може бути інтерес у трьох парламентських фракцій, які не представлені своїми кандидатурами у цьому поданні? А це три з шести.

Ірина Сампан: Як би мав виглядати цей склад в ідеалі?

Андрій Магера: Зараз є 12 місць. На них треба вирішити питання представництва у всіх парламентських фракціях, представлених у ВР. У подані передбачено представництво трьох. Хоча б один представник від парламентської фракції має бути.

Ірина Сампан: Які можливі загрози зриву виборів?

Андрій Магера: Загроза недофінансування відпала після вчорашнього рішення парламенту. Виникає питання, чи будуть кандидати на виборах у семи округах дотримуватись вимог закону. І чи не будуть переходити червону лінію, за порушення якої настає відповідальність, в тому числі, з допомогою Кримінального Кодексу. Говорю і про підкуп виборців, незаконний вплив на членів виборчої комісії. Щоб цього не було, штаби кандидатів повинні добре подумати, чи варто робити подібні речі.

Ірина Сампан: Хто буде слідкувати за виборами, окрім «ОПОРИ»?

Андрій Магера: Інші спостерігачі: від кандидатів, громадських організацій, якщо не помиляюсь, на вибори зареєстрували і 57 міжнародних спостерігачів. Буде охорона з боку органів внутрішніх справ, щоб запобігти заворушенням та порушенням.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.