Слухати

Хто така снігова людина й чому вона не живе в Україні?

29 грудня 2017 - 14:20
Facebook Twitter Google+
Полярник, кандидат біологічних наук Сергій Лопарьов розповідає про снігову людину, якої, за його словами, в Україні нема і не може бути

Говоримо про експедиції з пошуків «снігової людини», яка, за словами Сергія Лопарьова, зовсім не снігова й не людина.

«Название восходит к Хиллари и Тенцингу, которые поднялись на Эверест. Тогда они нашли цепочку следов – вроде похожие на человеческие. Но похожие на человеческие следы получаются от медведя. Особенно, когда он наступает не полностью и когти не отпечатываются. А раз на снегу нашли – значит снежный.

Ради этого потом искали, нашли даже шкуру, вроде как, у каких-то монахов. Лет 20 эта шкура была недоступна. А потом вытребовали шерсть из этой шкуры, и выяснилось, что это гималайский тар (родич козлов), который живет в Гималаях», — розповів Сергій Лопарьов.

Те, що назвали «сніговою людиною», могло бути кимось із вимерлих предків людини — австралопітеків. Насправді, австралопітек — це африканський вид, але міг бути й поза Африкою. Тим паче, є натяки, що він там був», — розповідає кандидат біологічних наук.

Більше про експедиції з пошуків «снігової людини» та про те, чому вона не може жити в Україні, слухайте в повній версії розмови з Сергієм Лопарьовим у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.