Слухати

Хто винен у затримках авіарейсів з «Жулян»?

02 липня 2018 - 15:30
Facebook Twitter Google+
Ситуацію з затримками чартерних рейсів роз’яснює віце-президент Української асоціації туристичних агенств Максим Дереза
Хто винен у затримках авіарейсів з «Жулян»? / Програми на Громадському радіо

Вже пару місяців з аеропорту «Жуляни» відбуваються затримки авіарейсів, також вчасно не вилітають чартерні літаки з українськими 

туристами з інших країн. Хто винен та які витрати можна компенсувати у разі затримки, пояснює віце-президент Української асоціації туристичних агенств Максим Дереза.

ЗМІ це стало відомо завдяки ситуації між авіакомпанією «Браво» і туроператором «Оазис», коли в Тунісі застрягло 800 туристів. Відкрились і інші проблеми. Туроператори під свої програми використовують чартерні рейси. На ринку України працює дві авіакомпанії, які зарекомендували себе, а в останні 2-3 роки з’явилась низка дрібних компаній зі старими літаками. Які всього на 10 % придатні для експлуатації по технічним характеристикам. Авіакомпанії використовують ці літаки, підписуючи договори з туроператорами. Розклад польотів дуже щільний і машини навіть не мають можливості відпочити. Літаки ламаються. У випадку технічних проблем, замінити їх нічим.  

Щоб стягнути компенсацію, туристи мають писати претензію туроператору, а ті, в свою чергу, авіакомпанії. Турист може також написати претензію паралельно авіакомпанію. Максимум, що можна добитися, якщо, наприклад, турист застряг і втратив добу відпочинку, то йому повертають суму за одну добу. Треба витребовувати моральної компенсації.  

Повну версію розмови можна почути у доданому звуковому файлі

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.