Слухати

Ініціатор флешмобу #принесиляльку розповів, як на акцію реагують в Запоріжжі

10 січня 2018 - 12:42
Facebook Twitter Google+
Флешмоб «Принеси ляльку» розпочався в Запоріжжі як протест проти дій Московського патріархату, священик якого відмовився відспівувати загиблу дитину
Ініціатор флешмобу #принесиляльку розповів, як на акцію реагують в Запоріжжі / Програми на Громадському радіо

Після відмови священика Московського патріархату відспівати дитину флешмоб запустив блогер і публіцист Юрій Гудименко, в якого ми дізнавались, як реагують на акцію в Запоріжжі та по всій Україні.

Реакція УПЦ МП

Ми можемо говорити вже не про саму акцію, а про хвилю реакції УПЦ МП на ці акції, і найчастіше – це фізична реакція. У багатьох містах УПЦ МП фізично протидіє акції. Запоріжжя стикнулося з цим найперше, тому що священики почали фізично блокувати людей, які приносили ляльки, погрожували їм, фізично нападали.

Найяскравіший приклад – 5 січня щодо двох ветеранів АТО, які принесли ляльки до церкви. Священики викликали підмогу – силове крило, яке називається «Радомир», АТО-вців було побито, в одного була зламана рука.

Можемо згадати, як під Лаврою в Києві вискочив священик, який заважав журналісту знімати, ще в деяких містах була спроба силового спротиву цій акції. 

Реакція УПЦ КП та УГКЦ

УПЦ КП фактично відразу заявила, що в усіх її церквах у Запорізькій області буде відслужене богослужіння за загиблим хлопчиком. УГКЦ, наскільки я пам’ятаю, коментувала в особі владики всієї Церкви. Також прокоментував особистий представник Константинопольського патріарха.

Без сумнівів УПЦ КП зайняла позицію підтримки. В даному випадку всі, хто коментував подію від УПЦ КП, назвали жахливою цю ситуацію, вчинки священиків УПЦ МП – безбожними, коментуючи їх. 

Реакція ЗМІ

Переважна більшість інтернет-сайтів дуже широко висвітлює акцію та підтримує її, наскільки може в рамках журналістської етики, те ж стосується приблизно половини телеканалів та приблизно половини газет та радіостанцій.

Слухайте повну версію розмови з ініціатором акції в доданому звуковому файлі.

Нагадаємо, ввечері 31 грудня 39-річний житель Запоріжжя вирішив покінчити життя самогубством і викинувся з вікна багатоповерхівки. У цей момент у дворі будинку гуляв маленький хлопчик зі своїм татом. За трагічним збігом обставин, самогубець упав саме на дворічного малюка.

Чоловік помер від отриманих травм на місці. Дитина загинула у кареті швидкої допомоги.

Читайте також: Треба вміти визнавати помилки — Георгій Коваленко про відмову УПЦ МП відспівати немовля

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.