Слухати

Існує ризик, що завдяки новому закону в нас відмиватимуть «брудні» гроші, - Дар’я Каленюк

17 травня 2018 - 11:29
Facebook Twitter Google+
Говоримо про закон, який ускладнить встановлення банківськими структурами кінцевих бенефіціарів українських компаній і ризики, які він несе

5 травня Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій“ №6141

Центр протидії корупції звернув увагу на те, що закон дає можливість приховати інформацію щодо кінцевого бенефіціарного власника будь-якої державної чи приватної акціонерної компанії.

В ефірі Громадського радіо виконавча директорка Центру протидії корупції Дар’я Каленюк детальніше пояснила, які саме загрози вбачає ЦПК у законопроекті.

«Нам розповідають, що цей законопроект допоможе принести 100 мільярдів доларів інвестицій в Україну. Але що може привабити інвестора інвестувати в Україну? В цінні папери можуть інвестувати доброчесні інвестори, можуть – недоброчесні.

Цінні папери можуть використовуватися для того, щоб остаточно легалізувати «брудний капітал». Це визнають міжнародні організації, такі як  FATF, тому вони говорять, що кожна країна повинна ідентифікувати клієнта, в тому числі повинна знати, хто стоїть за цим цінним папером – не просто формального власника, а кінцевого вигодоодержувача.

Цей законопроект створює виключення для іноземних інвесторів в цінні папері. Він каже: якщо іноземний інвестор інвестує в Україну через номінального  отримувача, через посередника, його має ідентифікувати цей номінальний отримувач десь за кордоном — десь у якійсь доброчесній країні, доброчесний банк повинен правильно встановити кінцевого бенефіціаре, а не українська фінансова установа», — говорить Дар’я Каленюк.

Таким чином відповідно до закону №6141 корупціонери, російський бізнес та будь-хто інший можуть таємно заходити в Україну, — вважають у ЦПК.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.