Слухати

Із 23 тисяч жінок у ЗСУ – лише три тисячі офіцерів

01 червня 2017 - 15:52
Facebook Twitter Google+
Жінок-офіцерів запасу призиватимуть, як і чоловіків. Фотографиня проекту «Невидимий батальйон» Клеопатра Анферова розповіла про те, як насправді буде реалізований призов щодо жінок-офіцерів

«Це не буде призив в зону АТО — це строкова служба: полігони, штаб. Жінок одразу ніхто не буде кидати на передок у вогонь», — говорить Клеопатра Анферова.

Жінок-офіцерів запасу можуть призивати, але якщо в військово-облікових спеціальностях є заборона на те, щоб жінка займала певну посаду, вона не зможе її займати. Її призвуть — і вона стане психологом чи кухаркою, але вона не зможе обіймати керівну посаду, пояснює гостя.

Коли Міноборони і скасує будь-які дискримінаційні норми, треба розуміти, що люди не одразу це сприйматимуть і не розумітимуть, що жінка щось може робити, говорить Клеопатра:

«Коли я побачила цю новину, тоді якраз була в АТО, ми роздавали гуманітарну допомогу. Я одразу дуже зраділа. А мені сказали: навіщо жінкам воювати, їм треба сидіти вдома та виховувати дітей і все таке. Тобто жінка повинна спочатку довести, що вона сильна та смілива». 

Повну версію розмови слухайте в доданому аудіофайлі. 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.