Слухати

Із самого початку все не так, як у всіх, - вокалістка Анна Марич про формацію Nova Opera

05 березня 2018 - 12:58
Facebook Twitter Google+
Про театрально-музичні експерименти музичної формації розповідають вокалістка Анна Марич і композитор та диригент Роман Григорів
Із самого початку все не так, як у всіх, - вокалістка Анна Марич про формацію Nova Opera / Програми на Громадському радіо

«Здається, з самого початку все не так, як у всіх», — говорить Анна Марич про формацію Nova Opera:

«Почалося із того, що Влад Троїцький задумав створити оперу. Він знайшов композиторів Романа Григоріва та Іллю Разумейка — з ними почався процес. Ми були в цьому процесі, створювали разом, але основне писали хлопці.

Вони приносили музику, ми зустрічалися кожного дня. Це було дуже цікаво та важко, бо кожен має свою роботу, в кожного своя справа, а ми всі зустрічалися, приїжджали та слухали нову музику».

Нещодавно колектив повернувся з Нью-Йорка, де показували оперу-реквієм IYOV.

«Я вважаю, що сам сюжет опери IYOV релігійний, але актуальний на всі часи, до кожної ситуації та людини. В кожного свої випробування та труднощі, але залишається віра в себе», — говорить Анна Марич.

Композитор та диригент Роман Григорів, співавтор проекту, говорить, що опера IYOV – це про випробування, але й про безкінечну віру – віру, яка зрештою приносить сатисфакцію, в першу чергу духовну.

«Це була перша наша робота спільна з Троїцьким, ми абсолютно не орієнтувалися ні на глядача, слухача – лише на свій смак і поставлену задачу.
Книга Йова зі Старого Завіту – це, я би сказав, найзагальніша тема. Вона має певною мірою хепі-енд, цей сюжет не вузькорелігійний, а значно ширший.

Тому нам вдалося відтворити цей образ тими засобами, якими ми це зробили. На сьогоднішній день на найуспішніша наша робота», — говорить Роман Григорів.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.